Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék végre változtatn...

Hogyan tudnék végre változtatni magamon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Megpróbálom röviden elmondani, mi is a probléma.



Szóval! Az a helyzet, hogy nagyon elhagytam magam. Egyszerűen nem tudok magammal mit kezdeni, annyira magam alatt vagyok.

Jelenleg több tantárgyból is bukom... Ezért e miatt reggelente félelem érzettel kelek fel és van hogy később is érzem ezt a félelmet, bár akkor nem tudom miért van az, mindig csak utólag jövök rá.

A félelem jelenleg nagyon fontos szerepet játszik az életemben, gyakorlatilag MINDENTŐL félek. Félek attól, hogy megbukom, hogy nem vagyok elég jó és nem fogom tudni kijavítani azt a sok tantárgyat. Félek a halaláltól, másoktól, bizonyos szituációktól és végül magamtól is.

Jelenleg a félelmeim irányítanak és nem fordítva.


Időre volt szükségem, hogy rájöjjek, attól hogy tudok valamit még nem biztos, hogy meg is tudom csinálni.

Például már sok emberrel beszéltem arról, miként kell a stresszt kezelni, vagy általános dolgogat hogyan érdemes 'jól' csinálni stb... de mindeddig mindez gyakorlatban nem sikerült. Vagy én nem akarom eléggé vagy nem merem ugye. Nem tudom.


Van hogy sírok is, mert annyira tehetetlennek érzem magam. Ilyenkor megint elkezdek félni, mert azt gondolom, hogy ez a folytonos idegeskedés hatással lesz később az egészségemre meg ilyesmi.


Esetleg ha valaki valamiféle netes oldalt tudna javasolni, ahol egyfajta terápia van amiben pszichológusokkal lehet beszélni, azt nagyon megköszönném!

Ugyanis személyesen elég nehezen lehetne kivitelezni, ennek többnyire anyagi okai vannak.


A válaszokat előre is köszönöm és további szép napot!


19/F


2017. máj. 11. 15:42
 1/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! :D:)


Szeretnék bocsánatot kérni amiatt, hogy ezt a kérdést feltettem! :)


A bocsánat kérésemnek fő oka az, hogy túl sokat szoktam rinyálni és ez a kérdés is nem más lett volna.


Nem muszáj válaszolni!!! :) De azért köszi. ;)


További szép napot! :)

2017. máj. 11. 18:10
 2/5 anonim ***** válasza:
Na, végre egy bátor fiatal!Bevallja, hogy rinyál, nem beszél mellé! Tessenek példát venni róla kedves többiek!
2017. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján generalizált szorongásban szenvedsz. Van néha nehézlégzésed, meg 100 fölötti pulzusod? (Ha igen, ne parázz be még ettől is, 19 évesen semmi baja nem lesz a szívednek egy kis tachycardiától.)
2017. máj. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Fuuh nem is tudom, mikor mértem utoljára púlzust. Hát nem tegnap.


Mellesleg nem, nincsenek légzési nehézségeim. Mikor ilyen depis állapotban vagyok, néha előfordul, hogy már az idegeskedés miatt, kicsit "nehezebben" veszem a levegőt, de azon kívül nem szokott komoly probléma lenni.

2017. máj. 11. 22:25
 5/5 A kérdező kommentje:

Mellesleg kedves utolsó válaszoló, utána néztem a dolognak és nicsak mit találtam... :)


"Elkerülő, szorongásos személyiségzavar

• A szorongást provokáló társas helyzetek, szereplések elkerülésével igyekeznek mentesíteni magukat a feszültségtől. Félnek a kritikától, visszautasítástól. Könnyen zavarba hozhatóak, megalázónak érzik szociális ügyetlenségüket, mégis vágynak kapcsolatokra. Alacsony önértékelésük miatt kerülik a személyes felelősségvállalást - végül a szociális tér peremére kerülnek, pedig érzelmileg melegebbek, mint a szkizoid emberek.

• Kialakulásának oka a szülői visszautasítás, tiltás, amit a kortársak visszautasításai is felerősítenek. A kora gyermekkori tapasztalat vezet a felfokozott vágyhoz, hogy fogadják el őket és ne kritizálják."


Gondolom te is erre gondoltál.

2017. máj. 13. 01:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!