Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A párkapcsolat hiányából...

A párkapcsolat hiányából fakadó depresszión miért nem tud segíteni pszichológus?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy nem magamat akarom sajnáltatni, csak megoldást keresek.

7-8 éve gyűlölök élni. Ezalatt a 7-8 év alatt más nem történt, csak reménytelenül szerelmes lettem majd visszautasítottak, ezek így többször egymás után is akár. Voltak hatalmas, lángoló szerelmek, voltak csak kis pici fellángolások és sokszor valóban csak idealizáltam, de ezekből az a 3 óriási szerelem az, ami fáj igazán és ami a legmélyebb nyomot hagyta bennem. Az a keserűség, hogy én miért nem vagyok már végre jó valakinek, nekem miért vannak ilyen problémáim és engem miért bánt ennyire ez..... Nem zavarna ennyire, ha nem befolyásolnák ezek az érzelmek a mindennapi életemet is. Ezen kívül aligha vannak nagy problémák az életemben, ami persze bosszant mert nem vagyok képes hálás lenni emiatt, csak mindig a dühöt és a keseredettséget érzem, amiért én még sosem voltam párkapcsolatban és sosem viszonozták még a szerelmem. Én sem értem, miért készít ez ki engem ennyire, de akinek rendszeres párkapcsolata van az végképpen nem fogja érteni. Már kezdek megkeseredni, felkerestem pszichológusokat, mert nem akarok teljesen kiégni és savanyú, irigy ember lenni. Na de egyik sem tud segíteni.... Hasonlóan elmagyaráztam nekik ezt, és azt mondták ezen nem tudnak segíteni... Önbizalomhiány, meg ilyesmiken tudnak, de az nincs. Önutálat már van. Engem baromira zavar ez az állapot, nem akarok így érezni, de ez nem engedi élvezni az életet.......


2017. máj. 13. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Meddig tartottak azok a nagy szerelmek? Nem udvarol senki? Mennyi idős vagy ,mert a tündérmeséknek sajnos egy idő után vége szakad.Nem rég szakítottam én is pedig az a néhány hónap nagyon mély volt,tényleg elhittem lehet több is belőle,aztán nyakon lettem öntve xarral :D
2017. máj. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A leghosszabb idő 2 év volt, a legrövidebb 3 hónap.

Nem nagyon udvarolnak, az öreg bácsik szoktak néha a buszon.

Sajnálom, ami veled is történt

2017. máj. 13. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem tud segíteni, valószínűleg nem mélylélektani terapeuta.

Egyáltalán kiképzett terapeuta a pszichológusod?

2017. máj. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, terapeuta is. Azt mondta szerelmi bánattal nem tud mit kezdeni. Ajánlotta, hogy irassak fel magamnak pszichiáterrel egy gyengébb nyugtatót.
2017. máj. 13. 22:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha tudsz angolul, nézd végig ezt a videót és vigasztalódsz.

Love Jones-How to Recover from Break-up/Divorce/Infidelity

https://www.youtube.com/watch?v=zbitnK1XmNY

2017. máj. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez ilyen. A szerelem jön aztán megy. Ahhoz, hogy kitartson egy párkapcsolat is, TENNI KELL. De mind két félnek. Ha az egyik nem akarja, akkor ennyi volt. Szerintem te kapcsolatfüggő vagy inkább.
2019. dec. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!