Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris mániás depresszió....

Bipoláris mániás depresszió. Az illetőnek nincs betegségtudata. Hogyan tudnám rávenni hogy elmenjen egy orvoshoz? Sajnos hallani nem akar orvosról.

Figyelt kérdés

2017. máj. 16. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%
Addig még jobb a helyzete ha nem megy orvoshoz, a pszichiátria maga a haláltábor.
2017. máj. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Mániás fázisban nem fogod tudni rávenni. Esetleg megvárhatod, hogy depressziósba váltson át, olyankor könnyebben elfogadják az ilyen betegségben szenvedők a segítséget.
2017. máj. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ő a volt párom egyben legjobb barátom (jelenleg). Pont emiatt a szar betegség miatt hagyott el, épp a bipoláris szakaszban, majd újra talizgattunk januártól mikor mániás volt most megint kezd előjönni a bipoláris és most megint kezd eldobni...... Komolyan nem tudom mit tegyek, én szeretem mint férfit, mint barátot, és szeretném visszakapni, de ez a hülye betegsége valami borzalmas....
2017. máj. 16. 22:15
 4/12 anonim ***** válasza:
Légyszíves beszélj róla, mániás fázisba milyen? Teljesen fel van dobva? Olyan mint egy őrűlt? Őrűltségeket csinál? Illetve hirtelen lehangolt lesz?
2017. máj. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bipoláris fázis: lehangolt, eldob magától, csak a barátságom kell neki a szerelmem nem, képtelen boldog lenni, meg akar halni, nincs értelme élni, szorong, maga elé bámul, sírva fakad a semmin, alvás zavarai vannak (konkrétan nem tudom felkelteni), emésztési gondok (szorulás), fáradékonyság, homloki ráncok, önmarcangolás, negatív önkép.


Mániás fázis: Minden rendbe jön, vissza tudjuk a kapcsolatunkat állítani, szeret, imád, nincs neki lehetetlen, bármire képes, szórja a pénzt, pörög, nem tudod leállítani, folyton tehetnékje van, mindig menne, csinálna valamit, mintha hiperaktív lenne..... Viszont mindkét fázisban jellemző a szexuális vágy szinte teljes hiánya, totál érdektelen, nem élvezi a szexet, emiatt nem is kívánja. Mániás fázisban sokszor előjön hogy ő legyen a középpontban pl egy társaságban, olyankor nem számít semmi csak hogy mondja mondja mondja.... Nagyon gyorsan pörög az agya, sokszor nem lehet követni mikor mit akar.

2017. máj. 17. 15:40
 6/12 anonim ***** válasza:
A mentális betegségekből való gyógyulás első lépése, hogy beismeri, hogy beteg, és kezelésre szorul. Sajnos, ha megveszel, se fogod tudni rávenni, hogy orvoshoz forduljon. Hiszen ő remekül érzi magát.Az egyik válaszoló (amúgy nagyon bölcsen)javasolta, hogy várd meg, amíg "lent"lesz a barátod, akkor talán hajlandó lesz orvoshoz menni.Esetleg megpróbálhatsz neki egy levelet írni, amiben megkéred erre.Ha épp pörög, lehet, el sem fogja olvasni.
2017. máj. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A baj, hogy ha lent van akkor taszit magától..... De nagyon... Ha pörög akkkor meg nem látja be mi van.... patt helyzet
2017. máj. 17. 19:16
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy milyen gyakran változik?
2017. máj. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sajnos egyre gyakoribb, már csak 2-3 havonta
2017. máj. 17. 21:17
 10/12 A kérdező kommentje:

Ma beszéltem vele :)))

Emlitettem neki h nem lehet depis véletlenül mert nagyon lent volt

és mondta hogy lehet

mondom neki miért nem megy el a volt pszichológusához aki 8 évig kezelte?

És mondja hogy nincsen itt évek óta

mondom neki dehogynem, hétfőn megyek hozzá

kicsúszott a számon XD

erre nem hogy nem haragudott meg

de még meg is kért hogy kérjek neki is egy időpöttyöt

😀 wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

vagyis rá sem kellett szedjem magától kért meg 😀

annyira megörült olyan kis boldog volt a kis drága


jajj úgy szeretem ❤

2017. máj. 18. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!