Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi az a mániás depresszió?...

Mi az a mániás depresszió? Mik a tünetei?

Figyelt kérdés
2008. okt. 15. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Bizonyos hétköznapi dolgok értelmetlenségig való fokozása, látszólag megmagyarázhatatlan vállalások, például az én környezeteben az egyik ilyen beteg gyufasktaulyákba napokig módszersesen rendezgette a színes gombokat, és mütyűröket,leltárt csinált hozzá, vagy nem jött haza órákon át, mert elkezdte tépkedni egy idegen utcán a járda melletti fasor lehajló ágait,szóval ilyenek.ha ezekben a tevékyenységekben az ilyen mániás beteget meggátolják, gyakran agresszív lesz, és dühkitörései lesznek.Egyébként pedig az állandó megmagyarázhatatlan felfokozottság, túlpörgés jellemzi, annyira, ami korábban nem volt jellemző rá.
2008. okt. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt részletesen: [link]
2008. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

jééézusom én szoktam ijeneket csinálni :o

bár az orvosom úgyis mondta h. depressziós vagyok ^_^"

2009. márc. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

A legrosszabb, hogy a maniás depresszió vagyis a bipoláris depresszió kezdődhet úgy is, hogy a hangulat és életkedv vesztett állapotban van a beteg hónapokig, nincs ereje akarata semmihez, ilyenkor nagyon nehéz felismerni a bipolaritást, és sokszor az antidepresszáns billenti át a mániás fázisba. Emiatt nagyon vigyázni kell, hogy milyen jellegű gyógyszert kap a beteg, ill, annak milyen a hatása.

Mert akár felerősítheti az öngyilkossági késztetést is, az első hetekben.

A mániás fázisnak valóban a fentebb leírthoz hasonló tünetei vannak.

2009. márc. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hmmm. Az én barátom nem csinált ilyen baromságokat.

Ha mániás volt, eufórikus volt, tele volt energiával, hihetetlen jó volt az önbizalma, imádott szexelni és zenét kevert. Sosem volt agresszív, erőszakos.

Mikor depressziós lett, egész nap aludt és semmihez nem volt kedve. Iszonyú fájdalmat láttam a szemében.

Aztán mikor épp kifelé jött volna belőle, öngyilkos lett. Azt mondják, olyankor a leggyakoribb. :-( Ennél aljasabb betegség kevés van...

2011. ápr. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!