Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet? Okozhatja agydaga...

Mitől lehet? Okozhatja agydaganat?

Figyelt kérdés
Elalvás előtt legyen az reggel vagy bármikor mindig elavás előtti hallucinációim vsnnak...mintha hallanám de nem akusztikusan ahogy mások beszélnek vagy mintha vagy mintha nekem mondanának valamit...de amikor kinyitom a szemem elmúlik. Voltam pszichiáternél felírt egy halom gyógyszert de még mindig tart. Ezt okozhatja agydaganat?
2017. máj. 20. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Az agydaganat tünetei inkább a sűrűn jelentkező, rettenetes fejfájás. Hányinger- hányás. Ezek gyakran ébredés után jelentkeznek, és a nap folyamán enyhülnek.

Továbbá jelentkezhet hallás,- beszédzavar (de nem hallucináció), romlik a koncentrációképesség, a memória. Esetleg hangulat- és személyiségváltozás is felléphet.


A pszichiáternél az a baj, hogy egyből felír receptre egy halom gyógyszert, amik teljesen feleslegesek. Csak rontanak a helyzeten. Először pszichológushoz menj, és próbáljátok kideríteni a hallucináció okát.

2017. máj. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ezek un, hipnagóg hallucinációk, az álom és az ébrenlét határán, gyakorlatilag teljesen természetes és ártalmatlan jelenség. Ha a pszichiáter valóban erre, és nem más problémákra írta fel a halom gyógyszert, akkor javaslom, hogy keress fel egy másik pszichiátert.
2017. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Psycho ***** válasza:

#2 jól írja, ez nagyon úgy hangzik, mint a hipnagóg hallucináció (gyakorlatilag az egyetlen olyan szituáció, amikor a hallucináció természetes úton normális).

Kérdés milyen gyakorisággal jelentkeznek ezek?

2017. máj. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak amikor el akarok aludni. Ha reggel akarok akkor is van. De ahogy kinyitom a szemem nincs. Csak amikor lefekszem és már csökken az éberségem. De nem hallok hangokat csak mintha gondolatban hallanám. Meg oda nem illő gondolatok jönnek amire nem is gondoltam..néha tök hülyeségek. Ez kb 2 hete tart. De éber állapotban nincs.
2017. máj. 20. 21:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Inkább az álmodra emlékszel. Nem egyből alszol el.
2017. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Psycho ***** válasza:

Várj, akkor ezek hallucinációk, vagy kényszergondololatok?

Kettő közt akad különbség.

De az is érdekes, ha az ilyen jellegű gondolattolongások csak ilyenkor jönnek, őszintén szólva még nem hallottam ilyet, ami lehet, csak az én tájékozatlanságomat igazolja :$

2017. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Inkább ilyen kényszergondolatok félék igen. Mi okozhatja?
2017. máj. 22. 07:58
 8/10 A kérdező kommentje:
Kicsit olyan mintha álom lenne de nem az mert még nem alszom.
2017. máj. 22. 08:39
 9/10 Psycho ***** válasza:

Bocsánat, de én meg vagyok lőve. A kényszergondolatokra nem jellemző, hogy finnyásak, és csak elalvás környékén jelentkeznek.

A hipnagóg hallucináció pedig azért nem mindennapos, én speciel az utóbbi 5 évben jó, ha 2-3x éltem át ilyet.


Az lehet normális, ha az embernek elalváskor, az éberség csökkenésével (alfa állapotban, illetve a thétába való átmenet, azaz az elalvás környékén) elkalandoznak a gondolatai. De ugyanakkor meg nem tudom, hogy ha ez abszolút normál variáns, akkor miért csak mostanában jelentkezett nálad. Nyilván azért kerestél fel szakembert, mert úgy érzed, valami komolyabb változás történt, plusz zavar.


Mennyi ideig tart elaludni, és mennyire gátol ez az elalvásban?

2017. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Zavar az elalvásban. Ezért is fordultam orvoshoz. Sajnos valahogy már arra is összpontosítok és egyre inkább felerősödik Nagy stressz ért mostanában talan ez is kiválthatta. Nem tudom
2017. máj. 22. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!