Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Maximalizmus a sportban?...

Maximalizmus a sportban? Hogyan irtsam ki? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

A sportomban fél év alatt sikerült egész szép eredményt elérnem, ha objektíven nézzük nem lehet okom panaszra. Viszont rettenetesen görcsölök, szorongok, hogy ezt az eredményt megtartsam, sokszor félek, hogy mi van akkor ha valamit nagyon elcseszek (csapatsportról van szó egyébként). Félek a lecseszéstől, a kritikától. Szeretem ezt a sportágat, imádok edzésre járni, de itt van ez a megfelelési kényszer, hogy "nekem muszáj lenyűgözőnek lennem" másképp képes vagyok elsírni magamat. Sokszor érzem azt, hogy nem voltam elég jó, mert már ezt, vagy azt gyakoroltam, sokat, mennie kéne mégsem megy téthelyzetben rendesen, hiába dicsértek meg amúgy, szinte elengedem azt a fülem mellett egy mosolygás keretében.


Mit tegyek, kihez fordulhatok?



2017. máj. 23. 11:39
 1/2 sztrecskó ***** válasza:
49%
Keress meg egy lelkigondozót vagy pszichológust. Mennyi idős vagy? Szüleidtől kaptál gyerekként elég dicséretet? Vagy alap elvárás volt egy csomó minden (pl. jó jegy a suliban, vagy akár a sport teljesítmény)? Ideje felfedezned a téged mozgató erőket, ehhez meg jól jön a külső segítség!
2017. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok. Kiskoromban nem sportolhattam nem engedték meg.

Elvárás volt, de ha nem ment valami nem kaptam segítséget, egyedül kellett megoldani ha baj volt. Pl. szükségem lett volna a matekhoz segítségre, de ha a szüleim próbálkoztak, elszabadult a pokol a végére. Különtanárról szó sem lehetett.


Ami a sportot illeti: Nagyon későn kezdtem el, a fentebb említettek miatt.

2017. máj. 23. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!