Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van velem? Mi lehet a bajom?

Mi van velem? Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, két énem van, de nem vagyok skizofrén, mert tudom magamról, hogy két személyiségem van. Az egyik egy mindenkit pokolba kívánó szociopata, a másik pedig az átlagnál empatikusabb, szeretetteljesebb. Szeretetéhes vagyok, ha nagy nehezen kapok valahonnan, akkor belemarok abba, aki adja. Nem értem magamat, hogy miért csinálom ezt. :( Nagyon gyorsan be tudok gőzölni, sokszor direkt bántok másokat, de aztán hatalmas mértékű bűntudatom lesz. Emiatt utálnak, de érthető. Nem lehet velem hosszútávon kijönni. Tudom, hogy ez nem pszichiátria, de ha vannak itt hozzáértők, akik megmondják, hogy milyen mentális betegséghez áll ez közel, azt megköszönöm.


21/F


2017. máj. 23. 19:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Ha az segítséget nyújt a válaszadásban, akkor elmondom, hogy iszonyatos mértékű bizalmatlanság van bennem jelen, úgy érzem, mindenki engem beszél ki (bár szerintem jogosan gondolom így). Egy sima bolti bevásárlást is háborúként élek meg. Ha egy szerettem picit ingerültebben szól hozzám, akkor világvége hangulatom lesz.
2017. máj. 23. 19:40
 2/3 A kérdező kommentje:
Tehát, rendkívül túlérzékeny vagyok, sajnos. Nagyon szenvedek, de senki sem hisz nekem.
2017. máj. 23. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:

A skizofrénia egészen más. Ez egy "polarizálódott" személyiség (sajnos a bipoláris zavart lefoglalták a mániás depresszió szinonimájaként, mert az a legtipikusabb ilyen zavar, de egy csomó hasonló van még). Mindenkinek több ilyen "al-személyisége" van, ezeket én-állapotnak nevezik, van, akinek kevesebb az ellentmondás közöttük, az harmonikusabb személyiség, és van, akinek eltávolodottak, konfliktusosak. Sajnos gyűjtőnév nincs az ilyen esetekre.


"elmondom, hogy iszonyatos mértékű bizalmatlanság van bennem jelen, úgy érzem, mindenki engem beszél ki (bár szerintem jogosan gondolom így)" - ha jogosan gondolod így, akkor minek mondod el? Minek írod le tünetként? Akkor csak érzed, hogy valami ezzel sem stimmel...

2017. máj. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!