Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Nem tudom mi...

Mit csináljak? Nem tudom mi lehet velem

Figyelt kérdés

Kb 1 éve van az, hogy sokszor szúr a szívem ( ezt egyszer leírtam már egy kérdésemben, de azt más témához írtam) ezzel úgy 1 hete elmen5ünk orvoshoz aki azt mondta, hogy szorongok elkellene mennem pszichológushoz, hogy kibeszéljem magamból a gondokat. Rengeteget sírok, legjobb barátom elment a suliból akit nagyon szerettem. Fiú volr. Majdnem össze is jöttünk, de végül nem (nem részletezném ha nem gond). Nagyon hiányzik.

A legjobb barátnőm pedig le sem szar, amióta összejött a barátjával. Akivel nem mellesleg ÉN hoztam össze, mert félt, hogy a másik nemet mond. És még egy rohadt köszönömöt nem tudott kinyögni. Csak a barátja akivel összehoztam. A barátnőm elég nagy bunkó lett.

De visszatérve rám nem tudom mi van velem..?

Társaságba alig akarok menni, könyvtárba szoktam menni néha, ott beszélgetek néha velem egykorúakkal, de amúgy semmi. Utálok társaságba lenni, legtöbbször már az öngyilkosság is előfordult a fejembe. Mi bajom lehet? Depresszió? A doki mondta, hogy szorongok de semmi mást. Sokszor lemegy a vércukrom is. Elájulok. Stb. Mi baj lehet?



2016. febr. 7. 15:35
 1/3 ciccca baba válasza:

Úgy gondolom, hogy mindenképp el kellene járnod társaságba. Hiszen ha folyton egyedül vagy, akkor még mélyebbre süllyedsz és a szorongásból így nagyon hamar lehet depresszió.

Amúgy lehet, hogy tényleg csak az kellene neked, hogy jól kibeszéld magadból dolgokat ( a barátnődet, a legjobb barátodat, mindent). És ezt mindet egy olyan embernek tudod elmondani (persze csak ha elmész a pszichológushoz), aki nem ítélkezik.

De ha nem akarsz elmenni orvoshoz, akkor többet kell társaságba járnod, még akkor is ha nincs kedved. És ha a barátnőd nem értékel eléggé, akkor nem kell nagyon erőltetni a dolgokat (amúgy lehet, hogy csak a dolog újdonsága, a szerelem vakítja el)


Remélem tudtam segíteni :)

2016. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Légy szíves keresd fel az iskolaorvost vagy iskolapszichológust vagy iskolai védőnőt vagy a háziorvosodat.

Mindegyik szakember fog tudni adni címet, nevet, akihez ingyen fordulhatsz segítségért. Pszichológushoz vagy pszichiáterhez fognak elérhetőséget adni. Velük bármit megbeszélhetsz. Egyértelműen segíteni fognak neked feldolgozni a gondjaidat.

Olyan dolgokat írtál le, amelyek alapján tényleg jó lenne, ha elmennél ilyen szakemberekhez. Nem arról van szó, hogy dilis vagy, hanem arról, hogy ha éhesek vagyunk, akkor eszünk, ha a női nemi szervekkel van gond, akkor nőgyógyászhoz megyünk, ha konkrét szívbetegségünk van, akkor kardiológushoz és ha megoldatlan lelki ügyeink, szorongásaink, félelmeink, öngyilkossági gondolataink, akkor pszichológushoz vagy pszichiáterhez megyünk.

A szorongás mellett még más is lehet, de ezt így látatlanban leírni nem célszerű.

Minél előbb kérsz szakmai segítséget, annál hamarabb állhat helyre a lelki békéd. Szép napot.

2016. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2016. febr. 7. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!