Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit várhatok ebben az esetben...

Mit várhatok ebben az esetben a pszichoterápiától?

Figyelt kérdés
Kétgyermekes anyuka vagyok, 4 éves kisfiam speciális nevelési igényű, az átlagosnál sokkal több türelmet, sokkal tudatosabb pozitív nevelési eszközöket igényel. Születése óta itthon vagyok, kisváros falu jellegű részén, nincs jogosítványom, így eléggé elszigetelten élek. Mire felébredünk, férjem már nincs itthon, mire este elalszanak a gyerekeink, többnyire már ő is alszik. Érzelmileg rendkívül kimerült és magányos vagyok. Vannak kisgyermekes anyukák a környéken, de a kisfiam viselkedészavara miatt nem feltétlenül jó ötlet kezdeményeznem, hogy összejárjunk, kisfiam ugyanis sajnos könnyen üt. A pszichés kimerültségemet sajnos leginkább ő sínyli meg, egyre kevesebb hozzá a türelmem. Időben kapcsoltam, nem akartam megvárni, míg esetleg bántanám, így időpontot kértem pszichoterápiára. Járt már valaki hasonló okok miatt pszichiáternél? Tudott segíteni abban hogy fel tudjon töltődni, több ereje legyen anyaként?
2017. jún. 1. 15:28
 1/1 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem a barátnőm járt pszichiáterhez kb. 2 évig, semmi eredménye nem volt, mert csak gyógyszert írt fel, ami nem is hatott neki, szerintem meg nem is vele van a probléma, hanem a családjával. Most kórházban pszichiátrián kezelik, de úgy látom, hogy ennek több értelme van, mint járogatni ambuláns kezelésre, mert itt vannak csoportfoglalkozások is.
2017. jún. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!