Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elég nagy bajban vagyok....

Elég nagy bajban vagyok. Miért nem érdekel semmi? Mi lehet az oka annak, hogy nemtörődöm vagyok?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves srác vagyok, és elég régóta, (fél éve elég vészes lett), nem érdekel semmi az órákat szó szerint végigszenvedem.Bukás közelében álok, hisz semmit sem tanulok, képtelen vagyok rávenni magam. Emberi kapcsolatokat sem tudok normálisan kialakítani. Olvastam, hogy tesztoszteron hiány, de én kétlem. Van szexuális vágy, erekció és az izmaim sem kifejezetten gyengék.
2010. máj. 17. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
lehet hogy depresszió.
2010. máj. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Megmondom en, az a bajod, hogy egy tipikus nemtorodom hisztis kamasz vagy. Mi az, hogy "keptelen vagy ravenni" magad a tanulasra? Leulsz, eloveszed a konyved es tanulsz. Nem depresszio ez, hanem lustasag, es egy-ket jol iranyzott atyai pofon lenne ra a gyogyir.
2010. máj. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem mondom, van benne valami. Csak szerintem nem ismersz annyira, hogy ezt tényként közöld. Mert mi van akkor, ha van valami tényező amiről nem tudsz? Csak tegyük fel...
2010. máj. 18. 14:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Helló! Nekem is ugyan ilyen problémáim voltak/vannak.

Mindig is nagyon jó tanuló voltam, és tök jó eredményekkel letettem a 9. osztályt, de aztán megjött az első szerelmi csalódás, és kábé 6-7 hónapig nem tudtam túl tenni magam rajta. És semmi sem érdekelt. Még az se, hogy nagybátyámék levittek a forma1-re, pedig ki nem hagytam volna azelött egy ilyen alkalmat. Az órákon sem figyeltem és ez miatt most bukásra is állok pár tantárgyból. Nagyon nehéz volt észhez térni, de sikerült. Nem mentem el pszihodokihoz, de ha tehetném most biztosan elmennék, így ezekután. Egyébként az nagyonsokat segített, hogy lemondtam arról, ami ezt okozta (a csajról) és új célokat tűztem ki. Pl most tovább akarok tanulni hogy felvegyenek az orvosi egyetemre. És ez miatt tanulok. f/17

2010. máj. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo, ha kihagytal valamit a leirasbol, akkor magadra vess. Az itt leirtak alapjan az eg egyadta vilagon semmi bajod nincs. A kamaszok szeretik masra (tanar, kozosseg, betegseg) haritani a lustasagukat. Tudom, en is ilyen vagyok:D
2010. máj. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, de mennyire vagy elkényeztetve? Én pl eléggé el voltam, és kevés volt a sikerélményem, nem kellett megküzdenem a dolgokért ugyanis. Ez az szerintem az egyik leggyakoribb okozója a nemtörődömségnek. Tűzz ki magad elé célokat, nem kell nagyratörőeket, a lényeg, hogy olyasmi legyen, amit magad miatt csinálsz. Pl. határozd el, hogy elolvasol a kedvenc témádról legalább öt könyvet, vagy hogy sokkal jobban megismered a kedvenc zenei stílusodat, vagy hogy minden nap teszel valami jót (árva kutya megetetése, néni átkísérés zebrán, anyának segítés, stb) és keresd, hogy mi jót tehetnél.


Hobbid van? egy jó hobbi, ami csak a tiéd, nagyon sokat segít a lelkesedésen.

2010. máj. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sokat vered a károdat és nem érdekel semmi más! Ha így folytatod elbuzulsz! Kúrejj meg egy csájjét végre öccsém!
2010. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 LASFASF válasza:

Akár csak ha én kérdeztem volna :D

16 éves kamasz fiú vagyok, lusta, nem tanulok, nem érdekel semmi. Na most, rajtam kívül 4 fiú van az osztályban, és ők is dettó lusták, szarnak mindenre. Szerintem ez sokaknál a kamaszsággal jár, majd kinövöd, esetleg megpróbálhatod magadtól kideríteni, hogy mi vonja el a figyelmed a tanulásról, tv/számítógép/csajok/buli stb.. és ezt a tevékenységet valahogy visszafogni, tehát ne tv-zz annyit, előbb-utóbb unalomból fogsz tanulni, hidd el, nálam ez bevált :D

2010. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!