Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek a tükörképemtől?

Félek a tükörképemtől?

Figyelt kérdés

Évek óta nem tudok tükörbe nézni világosban. Furán és hihetetlenül hangozhat. Amikor kisminkelem magam csak sötétben tudom. Nem tudom elfogadni az arcom, nem múló pattanások, és egy heg a bal szemöldököm felett, ami teljesen elrontja az arcomat. (mások szerint nem, vagy legalábbis nem vallják be)

Évek óta nem kezelt depresszióval is küzdök, iskolába (egyetem) nem tudtam/tudok járni emiatt. Félek az emberekkel találkozni, beszélgetni világosban, szorongok a tömegközlekedésen, nehogy valaki az arcomra nézzen. Nagyon foglalkoztat az öngyilkosság gondolata, de nagyon félek tőle.

Fel kell keressek egy pszichológust, de nagyon félek elkezdeni, félek, hogy nem fogja nekem senki elhinni, hogy ezek miatt meg akarok halni. (mert elvileg annyira nem vészes a helyzet, mint én látom)

Egyszerűen képtelen vagyok kijönni ebből, és úgy látni magam, mint ahogy esetleg más lát kívülről.

Nem tőletek kérek tanácsot, csak érdekel más ismeri-e ezt a jelenséget?

Én még sosem találkoztam vele, mármint olyan személlyel, aki konkrétan nem tud belenézni a tükörbe.

Nagyon ijesztő, de ha ez nem változik meg nem fogok tudni így élni.

Próbálom gyakorlatiasan kezelni, bejelentkeztem hegkorrekcióra (mert egyébként egy elrontott heg van a fejemen, szerintem :D), de ezek mind hiába, van egy érzésem, hogy a pattanások nem fognak elmúlni addig, amíg ebben vagyok.

Ördögi kör, amivel nem tudok mit kezdeni. Nem tudom minek kell még történnie, hogy elmenjek egy pszichológushoz.

Mint mondtam ezek évek óta tartó gondok, amik miatt konkrétan életképtelen vagyok. Talán attól félek, hogy ha a pszichológus sem tud nekem ebben segíteni megoldani, akkor már nem marad semmi?

Más érzett már hasonlókat?

Kérlek segítsetek!

22/L



2017. jún. 6. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked nem pszichologus kell, hanem pszichiatria.
2017. jún. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a másik, amitől félek. Jobb, ha szedek gyógyszert?
2017. jún. 6. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy te nem tudod elfogadni, pláne nem tudod értékelni és szeretni magadat. Biztos van egy csomó jó tulajdonságod, tehetséged, de csak pár felszínes rosszra koncentrálsz. Nem vagyok lélekgyógyász, de úgy gondolom, tényleg szakemberre lenne szükséged, mert amik egy átlagosabb szorongó, depressziós, magát nehezen elfogadó embernek segítenek, azok neked nem biztos, hogy olyan egyszerűen mennének.

A félelmet növeli, ha az ember nem néz szembe vele, viszont minden kis legyőzött félelem segít, hogy a következővel megbirkózz. Próbálj meg valami félelmeddel szembenézni, a legtöbb esetben az ember utólag rájön, hogy a félelem nagyobbnak mutatta a bajt, mi valójában.

Egyébként elhiszem neked, hogy ezek miatt a félelmek miatt van halálvágyad, és hidd el, szakember is el fogja hinni, mert látott már hasonlót.

2017. jún. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Barbara53 válasza:
Egyáltalán ne válaszd a pszihiátriát. A gyógyszeres kezelés úgy szar, ahigy van. Függőséget okoz, és teljesen megvaltoztat. Ha öngyilkos hajlamaid vannak vagy gondolataid, az segít rajta h eldurvuljon... tapasztalatból beszélek. A gyógyszer ideiglenesen enyhíti a tüneteket, de nem fogja azt orvosolni. Menj el pszihoterapeutához, ő biztosan segít. Hosszasabb folyamat, mint a gyógyszer szedés, vagy bármi akármi mas megoldás. De a leghatékonyabb. Rávezet, hogy hogy képzeld önmagad úgy, higy az jó is legyen neked. Ezért is hosszabb, mert személyre szabott. De amúgy próbáld meg elfogadni magad. Másnak is van jég az arcán, vagy fél lábbal járnak és elmennek a para olimpiára. Ha te nem tudod elfogadni magad higy várod azt el másoktól?sokszor nem is a szépség, hanem a kisugárzás számít. És mindenre van gyógyír a mai világban. Örülhet él amúgy, higy legalább egészséges vagy más téren....
2017. jún. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én is pont ugyanilyen helyzetben vagyok és igen, eleg rossz. Ha elmennel vele pszichologushoz biztos megertene, mert ahogy nekem es neked másnak is lehet ez a problemaja. Ha javulsz lelkileg akkor kulsoleg is. Ne felj attol, ha valaki rádnéz. Nem lesz semmi. Mar tobbszor is rad neztek az emberek es nem tortent semmi. Ha rád néznek te is nézzél rajuk. Nem fogtok ugysem tobbet talalkozni es masnapra meg el is felejtik, hogy kivel talalkoztak az utcan. Mindenki mas és mindenki egyedi, mindenkiben van hiba. Egyszer elsz. Hasznaljad ki és érezd jol magad.Te reagalod ezt tul. Pattanasok és heg az arcán sokmindenkinek van. Keress valami jó krémet rá és gyógyulj meg lelkileg. El kell neki mulni es el is fog. Minden rendben lesz :) Hajrá! :D :)
2017. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!