Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi alapján építsem fel az...

Mi alapján építsem fel az értékrendemet? Kinek, miben higgyek?

Figyelt kérdés

30 évesen oda jutottam,hogy nincs önbizalmam, bizonytalan vagyok mindenben. Nem vagyok sikeres az életben ez tény. Mindenki tanácsokkal próbál ellátni.

Vallásosnak lettem nevelve, de nem tudom az az igazi e, ugyanis kiskoromtól mondták van Isten(ke) aki jó, imádkozni kell!!!

Ugye vannak az embernek szülei barátai kollégái rokonai mindenki okoskodik....mindenki sikeres(ebb) mint én.. Szerintem értitek nagyjából a gondot. Ki mi alapján építi fel a szemléletmódját? Saját megérzéseim 3/4e rosszul sült el? Így nem igazán találok párt, nem igazán élvezem az életet, nem akarok öngyilkolászni de kb nem látom értelmét semminek megyek a csorda után de majd minden nap uj csorda után...Remélem érthető ez az egész

Ffi31

Eddig voltak irányok de mind zsákutcák lettek.



2017. jún. 9. 13:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
kicsit viccesen, ha válaszoltok akkor miért higgyek nektek miért fogadjam meg a tanácsotokat
2017. jún. 9. 13:16
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem az jon le, hogy nem tartod sajat magadat tul sokra, es hogy masokhoz viszonyitod magaf, foleg olyanokhoz, akik szerinted nalad sikeresebbek az elet valamelyik teruleten.

Holott valoszinuleg neked is vannak ertekeid, es neked is vannak sikereid, csak valahogy, valamiert nem ezekre koncentralsz, es nem ebbol meritesz erot, nem epited magad es a szemelyisegef, hanem valamiert pont forditva teszel, huzod lefele, es nyomod el, kicsinyited le sajat magad, es mesz valaki/valami altalad jonak itelet vagy masok altal elvart csorda utan. De ez nyilvan nem te vagy, nem beloled jon, nem onmagadat valositod meg...

En azt mondom arra kellene rajonni, hogy miert forditva mukodik nalad ez, honnan jon es miert lettel ilyen, es ha megvan a valasz, akkor onnantol kezdve el kell kezdened dolgozni azon is, hogy hogyan terelheted a megfelelo mederbe az eddigi eletedet, hogyan ertekeld az eredmenyeidet, hogy buszke lehess magadra, es tovabb tudj epitkezni ebbol.

Szoval szerintem nem ertekrendet kell epiteni, hanem szemelyiseget.

Ertekrended mar van, ilyen vagy olyan...de onertekelesed nincs.

2017. jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sokan járnak úgy, hogy rossz irányba mennek. Meg kell találni a jó irányt!
2017. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

„Házasodj meg, meg fogod bánni; ne házasodj meg, ezt is meg fogod bánni; házasodj vagy ne házasodj, mindkettőt meg fogod bánni; vagy megházasodsz, vagy nem, mindkettőt megbánod. Nevess a világ bolondságán, meg fogod bánni; sirasd meg, azt is meg fogod bánni; nevess a világ bolondságán vagy sirasd meg, mindkettőt meg fogod bánni; vagy nevetsz a világ ostobaságán, vagy siratod, mindkettőt megbánod. Bízzál egy lányban, meg fogod bánni; ne bízzál benne, azt is meg fogod bánni; bízzál egy lányban vagy ne bízzál benne, mindkettőt meg fogod bánni; vagy bízol egy lányban vagy nem, mindkettőt meg fogod bánni. Akaszd fel magad, meg fogod bánni; ne akaszd fel magad, azt is meg fogod bánni; akaszd fel magad vagy ne akaszd fel magad, mindkettőt meg fogod bánni; vagy felakasztod magad, vagy nem, mindkettőt meg fogod bánni. Ez, uraim, minden életbölcsesség foglalata.” Kierkegaard


Az utolsó mondat is fontos - keretet ad a mondanivalónak-, hogy ti. a filozófia és az életbölcsesség tanácsai kb. ennyit érnek mint fentebb.

2017. jún. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mi közöd Tőle ***** válasza:

itt egy vélemény.


Nézz meg pàr Szabó Péter videót. Ő elmondja miért érdemes élni és milyen hozzáállás lehet célravezető.


Aztán engedd el a régi hiterendszereid. De legalábbis értelmezd át. Az isten benned van. Illetve mindannyiunkban, de ez most nem fontos.


Ha elég motivált vagy, hogy változtass, akkor meg fogod találni a valódi tanítókat.

2017. jún. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mélyebben kell keresni értékrendet a motivációs előadókénál. Egy vélemény.
2017. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ìrok példákat: Vallàs melyik az igazi ??

Egészség-hagyományos műtét centràlis alternatìv (lelki alapon gyógyìtó). mi egészséges mi egészségtelen Ismerkedés(szerelem) Van aki szerint élőben gáz valaki szerint neten szánalom ....Pénz: Élvezni az életet vagy gyűjtögetni (fiatalon sajat majd gyerekeim majd unokák jövőjére) munka 300e ft ért keményen dolgozni vagy 150ért lazán dolgozni (visszacsatol egészség , pénz) Politika jövőm utódaim jövője milyen legyen..Szingliként főzni mert egészséges (ha csak túl nem fűszerezem oda nem ég) vagy étterem ( mosogatni nem kell nincs anyi pocséklás) kinek adjak bizalmat kitől távolságot.. Kinek a tanácsait halljam meg ( pl szülők ok jót akarnak de nem sokra vitték vagy mégis csak rossz irányból nézem)

2017. jún. 11. 12:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Kezdj el olvasni, tájékozódni. Jézus azt mondta:


“Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek. Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.”


A szellemi keresés eredménnyel jár, ha őszinte, tiszta szívvel keres valaki.


Jézus még azt is mondta magáról: „Én vagyok az Igazság”.

Elég hiteles személynek tűnik Jézus (feltámadt a halálból, csodákat tett, próféciákat teljesített be, magas szellemiségű volt tanítása és élete).

2017. jún. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A #4-ben idézett dilemmák meghaladhatók, ha az ember hívővé válik. Kierkegaard is beszélt a három létstádiumról, esztétikai, etikai, vallási (de nem kell ehhez még filozófia sem.)
2017. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#8 30 éves koromig templomba jàrós imádkozós voltam. Kényszerből 8évig katolikus gimnáziumban tanultam az pont kiábrándìtó volt...ott szemetek voltak az emberrel... ha gyenge volt nele rúgtak ha sebet szerzett tőrt döftek belé...ezek Jézus követői?
2017. jún. 11. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!