Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A futást melyik naprokra...

Szatyi94 kérdése:

A futást melyik naprokra építsem be, és hány nap kell futni?

Figyelt kérdés

Egyszer màr írtam, de újból leírom!


Születésem óta szívbetegségem van(szívritmus szabàlyzót viselek), de szeretnék izmosodni mivel elég vékonyka vagyok fiú létemre ami kicsit gàz. Betegségem ellenére végzek fizikai munkàt, és jól bírom a terhelést, szóval azzal nincs gond, és fociztam is 2015.július 17-ig amit szintén újra kezdenék. Nagyon de nagyon elhatàroztam magam hogy csinàlni fogom ezt amit elkezdtem:


1. fekvőtámasz 3x10-30

2. tolódzkodás két szék között 3x10

3. bicepsz állva vagy húzódzkodás 3x10

4. tricepsz állva egykezessel / tricepsz tolódzkodás hátul 3x10

5. oldalemelés / vállból nyomás egykezessel 3x10

6. húzódzkodás tarkóhoz / evezés egykezessel 3x10

7. guggolás sarokalátéttel 3x10

8. vádli állva 3x50

9. hasprés / lebegőülés 3x10


Teljesen kezdőnek ez jó erősìteni egy személyi edző mondta ezt csinàljam nyugodtan. Betegségem miatt nem emelhetek de sajàt testsúlyos edzésről van szó. 23 éves vagyok, 65 kg, 174 cm magas és 28-as karom van, de egy 40-es jó lenne. Itthon edzenék hétfő, szerda, péntek de melyik napokon menjek futni ha kedd, csütörtök, szombat, vasàrnap pihenő és hàny nap kell menni futni? Előre is nagyon szépen köszönöm a vàlaszokat!:)


2017. jan. 19. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Pihenőnap menj futni, heti 2x-3x. Nem kell nagyon erőltetni, ha gond van állj meg, nehogy baj legyen. Fokozatosan csináld és kérdezd meg az orvosod, hogy engedi-e. Először lehet elég egy tempós séta.
2017. jan. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy érted hogy fokozatosan hogy séta majd kocogàs majd futàs?
2017. jan. 20. 20:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, igen. Csak óvatosan.
2017. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vigyàzok magamra megígérem!:) Hàny kör futàs legyen egyébként??? És köszönöm az eddigi vàlaszokat!:)
2017. jan. 20. 21:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy hány kör azt neked kell felmérni, nem kell sokkal kezdeni. 500-1000 méter lassú tempóban egy kezdőnek szerintem jó. Ha meg kell állni, akkor állj meg.
2017. jan. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Belső térdszalag húzódàs mennyi idő alatt jön rendbe? Tegnap megpróbàltam a futàst, de meghúzódtam pedig bemelegítettem normàlisan...Kicsit megduzzadt meg alig bírtam menni, most meg fàj...Teendők?
2017. jan. 25. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!