Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez nevezhető evészavarnak? Ha...

Ez nevezhető evészavarnak? Ha igen, mi ez?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron fogyókúráztam. Ez szintén hosszú sztori, a lényeg, hogy 55 kg-ról 46 lettem, 167 cm-hez. Nem akartam 16-os BMI alá menni, ezért megszállottan számoltam a kalóriákat, hogy megtartsam ezt a súlyt. Ha láttam valakit, aki (szerintem) vékonyabb volt nálam, szörnyen éreztem magam. Végül felhíztam 53 kg-ra, most viszont megint fogyókúrázni kezdtem. Nem látom magam kövérnek, egyszerűen úgy gondolom, nem vagyok elég vékony. Most 51 kg vagyok. Napi 1000 kalóriát eszek, így fogyok hét 0,5-1 kg-ot. Különlegesebb alkalmakkor (pl múlt héten, mikor nyelvvizsgázni voltam meg majd jövő héten, amikor barátaimmal ünneplünk) nem érzek bűntudatot, ha sokat eszek (3000-5000 kalóriát), viszont ha nincs rá okom, akkor rosszul érzem magam 100 kalória miatt is.

A célom 48 kg, de már most tudom, hogy úgysem lesz elég. Amikor olvasok egy modellről, vagy akár itt egy vékony lány leírja a magasságát és a súlyát, és az több, mint amennyi az én BMI-m lesz majd akkor, úgy érzem, muszáj lesz jobbnak lennem nála. Vékonyabb akarok lenni mindenkinél, de nem akarom tönkretenni az egészségemet... Pszichológushoz már járok, de semmit sem ér.

Mit tegyek?

Van egyáltalán valami bajom?

Néha kifejezetten kövérnek látom magam, volt már, hogy ilyenkor vagdostam is, annyira bűntudatom volt.

Szinte mindig úgy érzem, hogy mivel nem vagyok mindenben a legjobb, nem érdeklek meg semmit és csak csalódást okozok ezzel mindenkinek, aki szeret.

Hogyan lábalhatnék ki ebből?



2017. jún. 10. 18:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Akármit elérek, egy pillanatig büszke vagyok rá, aztán látok valakit, aki jobban csinálja, és rögtön egy hülye nyomoréknak érzem magam... Képtelen vagyok büszke lenni magamra, pedig gyakran mondják, hogy kellene, mert sok mindent elértem.
2017. jún. 10. 18:40
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez evés- és testképzavar. Én azt javaslom, hogy válts pszichológust, mert ha nem ér semmit, akkor az felesleges időpazarlás, ellenben egy megfelelő szakemberrel felülkerekedhettek ezen. Ajánlom Lukács Liza könyvét a témában.
2017. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Testképzavar egyértelműen.

18,5 alatt pl. a francia törvények értelmében modell sem lehetsz, így az legyen a célod, hogy ez alá soha ne menj.

A helyedben inkább szép lassan áthelyezném a hangsúlyt valamilyen sportra, pl. a rúdtánc rendkívül látványos, hajlékonyságot és állóképességet igényel.

2017. jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 Szívesen kipróbálnám a rúdtáncot, csak éppen nincs hozzá meg az önbizalmam, meg mivel 15 éves vagyok, nem tudom a szüleim mit szólnának... Talán majd egyszer

Jógázok egyébként, így a nyújtásra, erősödésre már így is nagy hangsúlyt fektetek :)

2017. jún. 10. 21:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos gyakoriak az előítéletek, pedig már gyerek kategóriában is lehet versenyezni: [link]
2017. jún. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is testképzavarod van, de azt hiszem más is lehet a háttérben, hiszen ahogy írod úgy egyébként sem vagy magaddal elégedett nem csak a súlyoddal.


Próbáld meg kevésbé összehasonlítani magad másokkal. Nem biztos, hogy aki elsőre tökéletesnek tűnik: tökéletes alakúnak, szebbnek, okosabbnak, ügyesebbnek, hogy ez valóban így van.


Nem is kell mindenből a legjobbnak lenned, elég az, hogyha megtalálod az életben azt, amit szívesen csinálsz, és ami örömet okoz.


Testképzavarral kapcsolatban tudok esetleg pszichológust ajánlani.

2017. jún. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gondolom nem csak itt látod a kihívást, hanem az élet többi területén is magszimatlista lehetsz. Ez azért van, mert nincs önbizalmad, és nem vagy boldog. És amíg nem találod meg az "igaz boldogságot", szóval nem tisztázod magadat, addig mindig hajszolni fogod az apró sikereket, amik örömöt adnak, de azok hamar elillannak, nem adnak tartós boldogságot. Sok sikert! :) (de ezt csak a leírtak alapján írtam, igazából nem ismerlek, gondold át, hátha igaz)
2017. jún. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!