Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni teljesen a...

Ki lehet gyógyulni teljesen a depresszióból?

Figyelt kérdés
Már fél éve járok pszichológushoz, de még nem történt nagy változás az életemben...

2017. jún. 20. 21:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
nekem sikerült kijönni, de nem a pszichológus miatt, azt abbahagytam egy év után, mert nekem nem segített, csak még jobban szomorú lettem, hogy elment rá egy csomó pénz.
2018. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Csak akkor,ha olyan életet élsz,amit csak te szabsz meg. Amíg el vagy nyomva addig NEM. Depressziós=elnyomott,kiszolgáltatott.
2018. jan. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Andrew Solomon: a "Depression, the secret we share" előadásában pont erről beszél: ő sosem fog kigyógyulni a depresszióból. De megtanult együtt élni vele. Megtanulta, hogy nincs vége az életnek azért, mert depressziós valaki és bár nem tud tovább lépni rajta, vannak eszközök, amik egyértelműen segítenek.


Aki tud angolul és van 25 perce, annak ajánlom figyelmébe.

2018. jan. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen behatások értek, milyen fokú a depresszió. Szerintem a súlyos depresszióból a büdös életben nem lehet kiszabadulni. Tapasztalat. De az enyhébb tüneteket mutatóból igen, csak ugye ezt korán észre kell venni. Neked. Mert sajnos az emberek le sem szarják a másikat, ha valaki netán öngyilkos gondolatokról számol be, csak legyintenek, hogy ,,á, semmi bajod neked", aztán nem sokkal utána megtörténik a baj. Hát, az emberi faj egy nagy szar.
2018. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%

A faj leszarozása a felelősség hárítás egyik, klasszikus formája.

Te már tudod, mi elől menekülsz?

2018. ápr. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Foglald le magad valamivel.
2018. ápr. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 mellanka válasza:
Minden lelki eredetű betegség az agyban éli ki magát. Onnan hat ki a testre. Van olyan, hogy annyi szar ér, hogy nem tudja az agyad feldolgozni. Ezeket tudja feloldani egy szakember. Az a jó szakember, aki a kérdésre kérdéssel válaszol. Ugyanis ez csakis a te fejedben létezik, akkor is ha már elmúlt a kiváltó ok. Előbb ki kell lépni a nyomás alól, majd végignézni, az ok okozatot, aztán elfogadni, végül megbékélni, új célt találni.
2018. máj. 9. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
En ketelkedek benne, hogy teljesen ki lehet. Szerintem aki depressziora hajlamos, az alapbol sokkal erzekenyebben reagal a vilag dolgaira pl. Tehat konnyebben lesz befordulo, melankolikus stb egy kulso esemeny hatasara, vagy barmilyen erzelmi behatasra. Magambol kiindulva, en egeszen kicsi koromtol kezdve befele fordulo gyerek voltam, ez a szemelyisegem resze, ilyen vagyok. Tehat nalam mondhatni nem volt olyan, hogy minden oke volt es egyszercsak egyik naprol a masikra elkezdodott a depresszio. Pici koromtol kezdve voltak jelei. Vannak jobb idoszakaim, viszont nagyon konnyen kicsuszik a labam alol a talaj, es olyankor nagyon negativ tudok lenni, totalisan befordulok, es borzaszto nehezen tudom kirangatni magam ebbol az allalotbol. 30eves vagyok, eloszor 13evesen ismertem fel, hogy valami nagyon nem oke bennem. Es az eletemben sokszor volt tobb evig tarto nagyon rossz idoszak (marmint amit lelkileg nagyon rosszul eltem meg), de volt mar jo idoszak is, talan a leghosszabb ideig masfel evig volt olyan, hogy tartosan rendben voltam lelkileg. De valami mindig jon, amit nem tudok megfeleloen kezelni magamban, es jon az egesz elorol
2018. máj. 9. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen, kilehet! Akard, csináld, küzdj, menj, ne add fel!
2018. máj. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!