Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? (pánik? IBS? )

Mit tegyek? (pánik? IBS? )

Figyelt kérdés
Egy hete reggel rosszul lettem, és hasmenéssel indítottam a napot; ideges is voltam, meg előző este nagyon teleettem magam. Aznap délelőtt nem voltam itthon, egy találkozóra kellett mennem, és még kétszer rohannom wc-re, pedig vettem be gyógyszert, és nem ettem semmit. Hát, nem kicsit volt kínos. Mikor hazaértem, semmi bajom nem volt, és mivel nem bírok kekszen élni, ismét bezabáltam, másnap úton a munkahelyemen azt hittem rosszul leszek, de nem lettem, viszont enni sem mertem, csak miután hazaértem, akkor is csak keveset. Ma itthon vagyok, és egész nap csak egy zsemle fért belém, meg két pohár víz, de iszonyat hányingerem van, és félek, hogy holnap újra hasmenésem lesz, vagy olyan helyre kell mennem, ahonnan nem tudok kirohanni wc-re, mert pl. nincs. Nemsokára megyünk nyaralni, és amúgy sem csinálhatom sokáig, főleg nyáron, hogy nem eszem, és nem iszom egész nap, de rosszul lenni se akarok.

2017. jún. 22. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindkét hasmenéses rosszulléted előtt bezabáltál, és csodálkozol. Egyél rendszeresen inkább többször, de KEVESET! Ha úgy érzed, hogy rosszalkodik a gyomrod, akkor válaszd a szárazabb ételeket, és a vizet!
2017. jún. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valami hasfogót kéne venned, nekem az Immodium bevált. Fokozatosan egyél, mértékkel csak, így nem kell attól tarts, hogy valahol rosszul leszel. Ha nagyon nem ennél legalább egy kis szőlőcukrot kapj be, hogy ne ájulj el.

Légy türelmes magadhoz és próbáld meg nyugtatni magad, hogy nem lesz semmi baj. Más is van rosszul, teljesen emberi dolog. Ha idegeskednél figyelj oda a légzésedre vagy mondj valami mantrát magadnak. Én se bírta enni a munkahelyemen, mikor kezdtem, mert féltem, hogy rosszul leszek. Ezért fokozatosan csak keksz, müzliszelet, joghurt, ilyeneket ettem magamban, majd később jöhetett a szendvics, vagy az ebéd a kollégákkal. Idővel visszaállsz rá. :)

2017. júl. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!