Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinevetett a pszichológus. Ez...

Kinevetett a pszichológus. Ez normális?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem célszerű diagnosztizálni magunknak, de volt egy megérzésem és elmondtam neki. Elmondta, hogy ez egyáltalán nem igaz es elnevette magát. Olyan zavart volt inkább, meg lekezelő (bár gondolom ezt a szorongásom miatt érzékeltem így). Tisztában vagyok vele, hogy ő is ember, de nem igazán tudom a reakcióját feldolgozni. Mit csináljak?

Sajnos nem tehetem meg, hogy máshoz forduljak, de nem tudok megbízni benne. Tudom, hogy értelmetlen, de elhallgatok dolgokat es nem mindig vagyok vele őszinte, sokszor manipulálni próbálom. Azt sem érzem, hogy megértene vagy hogy őszinte lenne hozzám mindig.


2017. jún. 23. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugy nincs ertelme ha nem vagy vele oszinte. Ugy meg vegkepp ha nem bizol benne.. En is igy voltam az enyemmel, de valtottam. Az ujnak is nehez volt megnyilni, de sikerult es segit. Irtad h nem valthatsz. Miert nem?
2017. jún. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Anyagi okok miatt...

Félek az ítélkezéstől, így általában enyhítek a dolgokon. Másrészt úgy érzem, hogy nem ért meg, ezért inkább csak arra törekszem, hogy semmi olyat ne tudjon mondani, amivel megbánthatna.

2017. jún. 23. 21:49
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nincs értelme, de amikor ott ülök vele szemben, nem tudok máshogy cselekedni.
2017. jún. 23. 21:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Es ha (masik) ingyeneshez mennel?
2017. jún. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyan ezeket, legalábbis hasonlókat éltem át én is. Végre valahára elszántam magam hogy akkor elmegyek és segítséget kérek egy szakembertõl, egy hozzáértõtõl. Kb 1 évig jártam kéthetente. Én is nagyon nehezen nyílok meg, ott ezt nála úgy próbáltam ellensúlyozni, hogy amit éreztem, meg ami jött, azt mindig elmondtam. Viszont úgy éreztem, hogy valahogy nem elég reflektív velem szemben, egyszerūen egy idõ után már nem is volt kedvem a beszélgetéshez, mert úgy éreztem, hogy egyoldalú, és emiatt kellemetlenül éreztem magamat. Ezt el is mondtam neki, de nyilván ez egy ilyen hely, nem azért mész egy pszichológushoz, hogy a barátod legyen, ez nagyon nem kölcsönös. Ez egy teljesen egyedi kapcsolat. Nekem ez annyira nem jött be, ezért közös megegyezés alapján abbahagytuk a közös munkát.

Amiket leírtál azokat én is mindet átéltem egytōl egyig! Ugyanúgy nem igazán éreztem hogy megért, majd a végén meg rájöttem, hogy nem várhatom el hogy totálisan megértsen, plusz egy olyan kaliberū, személyiségū pasihoz mentem, aki szerintem munkáján kívül sem egy tipikus õszinte mindig mindenrõl véleményt mondó figura.

Viszont rá kellett jönnöm és belátnom, hogy nincs más megoldás igazán, csak az, ha õszinte, igaz barátaim vannak az életben. Sokkal-sokkal többet érnek mint bármelyik pszichológus a világon, õk biztos nem a pénzért teszik azt amit tesznek és még meg is értenek! Persze ez szépen hanzik. Tudom hogy nagyon nehéz ilyet találni, vagy egy ilyet fenntartani, aki meg pszichológushoz jár/járt, az meg nem véletlen járt oda, nagyon nehezen bíznak meg az emberekben és általában komoly érzelmi sérülés, feldolgozásra váró esemény (esetleg egy gyerekkor) nehezíti a dolgot.

2017. jún. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ugyanezeket*

hangzik*

2017. jún. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
piszológus helyett egy testközeli, igazán szerethető társ nem jobb?
2017. jún. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Attol h a tars kozelsegevel, rozsaszin koddel elnyomja a szorongast nem oldodik meg semmi. Sot kesobb nagyobb erovel jon ra a szorongas kesobb, amikor a kezdeti rozsaszin kod kezd elmulni. Tudom mirol beszelek. Tapasztalat.
2017. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok párkapcsolatban, nem is zárkózom el, de jelenleg nem érzem "késznek" magam rá, úgy igazán. Igaz barátaim vannak, nagyon közeliek, mindent megosztunk egymással. Ennek ellenére szükségem van szakember segítségére, hogy a szorongást leküzdjem. Nagyon tartok az elmebetegségektől ill. attól, hogy itt nem egyszerűen szorongasról, hanem borderline-ról van szó...
2017. jún. 25. 15:04
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

És hogy vagy jelenleg? Terápiára jársz? Nem mesélnél magadról egy picit többet?

2017. jún. 25. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!