Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 17 eves lany vagyok.11 eves...

17 eves lany vagyok.11 eves korom ota van egy kepzeletbeli pszichologusom. Ez normalis?

Figyelt kérdés
Regebben gyakrabban latogattam el hozza vagy hivtam fel (jelkepesen persze 11evesn eljatszottam h telefonalok) fontosabb esemenyek elott mindenkepp elbeszelgettem vele. Sor jobban belegondolva sajat magammal. Minden nehez helyzetben felkerestem. Mostansag evente parszor fordul elo mikor rosszabbul erzem magam. Tavaly osszel szerintem kezdodo depressziom volt. O es a rengeteg tanulasba valo temetkezes huztak ki belole... Ez normalis? Meg mindig ugyanugy megvan mint 11eves koromban. Neve is van. Meg vagyom zakkanva?

2017. máj. 20. 06:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Eléggé érdekesen hangzik.Nagyjaból,hogy néznek ki ezek a beszélgetések?
2017. máj. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Altalaban a kadban ulok mikozben furdok mert az nyugis meg senkit nem zavar. Vagy kocsi uton. Es elkezdem gondolatban a beszelgetest. Elmondom mik a problemaim mik lehetnek a megoldasok. Mitol lehet ez a problema hasonlok. Neha belekerdez (vagyis hat nyilvan en de az o szemszogebol) aztan megkoszonom mikor befejeztem (kiskoromban mindig odagondoltam h most fizetek neki) es megbeszelek egy kovetkezo idopontot. Ezekbol semmi nem hangok kiadasaval tortenik tehat nem dumalgatok magammal meg ugralok jobbrol balra hogy most magam vagyok most meg Doktor Drewman...akkor biztos lennek benne hogy komoly a baj...
2017. máj. 20. 06:58
 3/14 A kérdező kommentje:
Es az elejen mindig köszönök az meg kimaradt.
2017. máj. 20. 06:58
 4/14 anonim válasza:
100%

Ez igazàból nem nagy baj....

Van kivel megbeszélned a problémád.

Lehet hogy magadba vagy fordulva.

Próbálj meg barátkozni.

2017. máj. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igazából magadban végig gondolod,hogy mi a baj és,hogyan lehetne megoldani,több szempontot is figyelembe veszel,csak ezt úgy teszed mintha valakivel megbeszéled.Ha épp nincs más akivel megbeszéld vagy csak egy kis bíztatásra van szükséged,akkor szerintem nem is olyan rossz ez a módszer.Gond szerintem csak akkor lenne,ha azt hinnéd,hogy a dokid valós személy.
2017. máj. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ez aranyos :D Az 5-ös válaszolóval értek egyet!
2017. máj. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Psycho ***** válasza:
100%

#5-nek adok igazat én is! Nagyon sok ember folytat beszélgetéseket a fejében (pl. korábban elhangzott szituációk, mit lehetett volna másképp, stb.), ezek teljesen normálisak, mi több, a stresszes helyzetekkel való megküzdésnek egy remek eszközei. Az, hogy megszemélyesítetted és állandósítottad "őt", annyit jelez, hogy, még ha kicsit sajátosan is, de működik a pszichológiai immunrendszered.

Probléma tényleg akkor lenne belőle, ha elkezdenéd összemosni a valósággal, illetve ha túlzott mértékben kezdenél el a társaságába menekülni (olyannyira, hogy erősen elvenné a valódi szociális kapcsolataid elől az egyensúlyt).

2017. máj. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy gond lenne. Át tudod gondolni az aktuális problémáidat és esetleg megoldást tudsz kereni rájuk. Amíg nem hiszed hogy az a valóság addig nincs gond
2017. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
És mennyit fizetsz neki egy-egy óráért?
2017. máj. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Külső szemszögböl nézel magadra, így könnyebben átlátod a helyzeted. Ez teljesen oké.
2017. máj. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!