Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baj van az agyammal?

Mi baj van az agyammal?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok.


A hangulatom sokszor teljesen indokolatlanul átvált a motiváltból a 'megakarok halni'-ba.

Ilyenkor rengeteget olvasgatok arról, hogy milyen öngyilkossági módszerek vannak, de tudom, hogy soha nem tenném meg. Ettől függetlenül szeretem magam veszélyeztetni és kárt okozni magamban. Túlzásba vitt bulizások, szándékos alvásmegvonás, önéheztetés, vagdosás, gyengébb kábítószerek, prostituáltak... stb.

Nem azért csinálom, mert hű de rossz lenne az életem.. Tény, hogy elég szegényesen élünk, de nem haldoklik rákban senkim és nekem sincs különösebb betegségem a szociális fóbiámon kívül, mondhatni jóképű vagyok és intelligens is.


Az emberekhez nagyon nem értek és igazából már leszoktam arról, hogy egyáltalán megpróbáljak velük kommunikálni. Nem erőltetem, ami nem megy. Ezáltal nem sok barátom van, és aki van az sem igazi bizalmas barát, csak suli padtárs és buli bortárs.


Az interneten néha ijesztően hirtelen elmesélem bárkinek a legmélyebb titkaimat, bízva, hogy talán valaki megszeret, élőben viszont félek az emberektől, de bárkinek megteszek bármit, mert nem akarom, hogy rosszat gondoljanak rólam.


Néha vannak olyan pillanataim, amikor megkérdőjelezem a teljes világ létezését, azt, hogy biztosan nem egy előre megrendezett tévéműsorban vagyok és nem nevet-e éppen rajtam mindenki.


Fontos megjegyeznem azt is, hogy nem tudom, hogy azt sem tudom, hogy meleg vagyok-e, vagy sem.


Igazából ettől a kérdéstől sem tudom mit várok, csak unatkozom, ezért gondoltam leírom valakinek ezeket.


2017. jún. 27. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A vilag letezeset en is meg szoktam kerdojelezni:D van amikor azt kepzelem h csak en talaltam ki az egeszet, es nincs is vilag, nincs is senki a vilagon es en sem letezem. De ilyen nagyon ritkan van :D
2017. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

"csak unatkozom, ezért gondoltam leírom valakinek ezeket."


Szerintem pontosan ez a baj, hogy unatkozol. Le kellene foglalnod magad valamivel, akármivel. Kis célokat kitűzni magad elé. Mittudomén, pl. 1 hónapon belül megpróbálok lefutni egyben 5 km-t - most csak mondtam valamit.


Vagy veszel papír, ceruzát és elkezdesz rajzoli - ez egyébként is jót tud tenni a léleknek.


Stb.. foglald le magad valamivel és akkor nem fogsz agyalni.

2017. jún. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne hangoztasd, hogy intelligens vagy! " Túlzásba vitt bulizások, önéheztetés, kábítószerek". Ez az intelligens viselkedéstől k&rvára messze van! Inkább azt mondanám, hogy ostoba hülye gyerekek csinálnak ilyeneket.
2017. jún. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lehet az egész problémád abból fakad,ahogy írtad nem tudod hogy meleg vagy -e!? Szerintem ettől parázol mit szól hozzá a környezeted!Szerintem tedd tisztába hogy melyik nemhez vonzódsz.Foglald le magad,tanulj valami szakmát.Szüleiddel milyen a kapcsolatod?Tesóid vannak?
2017. jún. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem nincs baj az agyaddal, kamasz vagy, ennyi. Keresed magad, hogy milyen célokat tűzhetnél ki, nem tudod, hogy miért vagy és minden olyan zavarosnak tűnik. Figyelemre vágysz, elégedetlen vagy a jelenlegi állapotoddal. Hidd el, pár év, és elmúlik az egész, kinövöd ezt a dolgot, csak ne süllyedj túl mélyre az önromboló tevékenységekben!
2017. jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!