Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáterem miért nem hiszi...

Jeverezi kérdése:

Pszichiáterem miért nem hiszi el hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Több mint egy hónapja szenvedek lehangoltságtól, rosszkedvtől. Ezen felül nincs erőm egész nap csak aludnák, rengeteget eszek emiatt fáj a gyomrom is és szédülök. A meleg különösen nem használ mert szakad rólam az izzadtság állandó jelleggel fáj a fejem. Nincs kedvem a hobijaimhoz se ami filmnézés. Barátaim és ismerőseim is egybehangzóan állítják hogy rosszkedéjűnek látnak és kedvetlennek. Na szóval orvosomnak elpanaszoltam a tüneteimet aki pszichiáter de nem értette meg. Mondtam neki hogy depressziós vagyok és nincs semmi okom rá. De nem érti meg szerinte ez nem depresszió csak kimerültség meg zsörtölődő vagyok olyan akinek semmi sem jó. A "gyógykezelése" abból állt hogy a Pszichoterápiát is ő végi de nem csinált semmit csak kérdezgetett hogy mi a baj, mit tudna segíteni hogy jobb kedvem legyen. Mondtam neki hogy semmit nem tud segíteni. El vagyok keseredve teljesen.


Mit tegyek? Mi a megoldás? Egy totál rossz szituációban vagyok és a kezelőorvosom egy kontár aki nem ért a munkájához.



2017. jún. 29. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miert nem keresel másik orvost?
2017. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Carragher_x ***** válasza:
Sztem addig váltogasd az orvosokat, amíg vmelyik nem a te szakszerű diagnózisodat ossza:D
2017. jún. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ne akard saját magad diagnosztizálni, mert az nem a te dolgod.


Másrészt meg ha nem tudsz megbízni az orvosodban, akkor keress másikat, a pszichoterápiának ennél azért kicsit összetettebben kéne kinéznie. Normális pszichológus nem kérdez olyan hülyeséget, hogy "mit segíthet, hogy jobb kedved legyen", mert tudja, hogy nem ő fog segíteni rajtad, hanem rávezethet, hogyan tudsz segíteni magadon TE. Szóval diagnózistól függetlenül nem tűnik hitelesnek.

2017. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg - ha mostanában nem nézetted - egy vérképet csináltathatnál, mert több hormonális problémának, vagy esetleg vashiánynak is lehetnek hasonló tünetei. Pl. a pajzsmirigy alul működés velejárói az aluszékonyság, motiváció hiány, esetleg feledékenység, stb. De ez csak egy, amit konkrétan tudok, ezen kívül még bőven más is lehet.

Viszont lehet, hogy nem antidepresszánsra van szükséged, hanem a célzott probléma kezelésre, ami nem elsősorban pszichiáter kompetencia.

2017. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

jó orvosod van, más a markodba nyomta volna a zombivá és függővé tévő antidepresszánst, ami lenyomja a tudat alá a bajt, és hopp! nincs is! menj Isten hírével a francba.

"csak kimerültség meg zsörtölődő vagyok olyan akinek semmi sem jó. " - ebből a pár sorodból is ez jön le.

2017. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló! Egy éve járok ehhez az előző még rosszabb volt!
2017. júl. 1. 16:13
 7/10 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló! No comment.

Hármas válaszoló én nem diagnosztizálgatom magam!

2017. júl. 1. 16:14
 8/10 A kérdező kommentje:
4-es több tucat kivizsgáláson túl vagyok. Pajzsmirigyemben TSH T3, T4 szint tökéletes
2017. júl. 1. 16:14
 9/10 A kérdező kommentje:
5ös! A mostani is gyógyszerekkel kezel de nem sok sikerel!
2017. júl. 1. 16:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Keress magánt, amég ingyeneshez jártam nekem sem segítettek, 1 hónapban egyszer elmész, azt szerintem ki lehet bírni .
2017. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!