Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan higgyem el, hogy nem...

Hogyan higgyem el, hogy nem vagyok fárasztó vagy terhes a pszichológusomnak?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és az a helyzet, hogy elég magányos vagyok, mármint van pár ember, akikkel így távolabbi viszonyban állok, de pont emiatt rossz, mert senki sincs, akinek úgy igazán fontos lennék, mármint a szüleimen kívül. Történt egy pár nagy trauma (mármint úgy tényleg igazán megrendítő dolgok) az életemben és depresszióba estem, ezután döntöttem úgy, hogy felkeresek egy férfi pszichológust, akihez most már három hónapja lassan, hogy járok, és mindig jó érzés beszélgetni vele, és habár már mondta nekem, hogy nincs ilyen érzése velem kapcsolatban, mindig biztat és kedves velem, én mindig félek, hogy sok leszek, és nagyon nehezen tárom fel a dühösebb érzéseimet előtte, mert valahogy azt szeretném, hogyha nem látná ezeket, mert előtte is jó színben szeretnék feltűnni (jellemző rám, hogy megjátszom magam) mégis nagyon sok minden meg tudok osztani vele.

Ami pedig azt illeti van olyan, hogy összetalálkozunk az utcán, metróban és így összerándul a gyomrom, minthogyha így szerelmes lennék valami, annyira örülök neki és tök gáz, mert voltak vele ilyen gondolataim, de ezt annak tudtam be, hogy ezt azért csinálja az agyam, mert egy csomó dolgot elmondtam neki, és ő nem ítélkezik, próbál segíteni és a kötődés egy ilyen formája is megjelenik valahogy, bár ezt azért tudom irányítani, mert tudom, hogy ez full plátói dolog, és szerintem ezt nem is érzékelte rajtam, mert nem voltak olyan megjegyzéseim, és nem hinném, hogy a viselkedésemben lenne bármi rendkívüli. Néha olyan is eszembe jut, hogy nehogy azt higgye, hogy követem (mert valahogy véletlenül mindig összefutunk a városban, pedig Budapest nagy), pedig ilyenről szó sincs, csak így eszembe jutnak olyan sztorik, amikor a páciens rákattan a kezelőjére.

Tök hülyeség, tudom, de valamit kezdenem kell ezekkel az érzésekkel, mert véleményem szerint túl gyakran támadnak fel ezek a gondolatok.


2017. jún. 30. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem leszel terhes neki! Ő szakember,erre van képezve,tudja kezelni.

Tárd fel magad! Ha előtte sem nyílsz meg teljesen, és megjátszod magad,akkor nem fogsz javulást elérni. Ha nem vagy teljesen őszinte,akkor felesleges járnod.

2017. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ezt a kérdést így ahogy van tedd fel neki és minden bizonnyal segít abban, hogy megtaláld a választ.
2017. jún. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én is ugyanígy vagyok. 17 éves, tavaly ősszel fejeztem be egy egy éves pszichológushoz-járó ciklust, és végül közös megegyezés alapján döntöttünk úgy, hogy abbahagyjuk a közös munkát. Én az utolsó percig abban a tudatban voltam, hogy teher vagyok neki, mert anno a szüleimnél is ezt éreztem. Pedig egyértelmű, hogy józan ésszel végiggondolva ebben semmi logika nincs. Miért lennél teher?

Engem inkább az zavart, hogy nagyon egyoldalú a kapcsolat. Tehát, hogy ő tud kb mindent az életemből, ismer sok érzésemet, én meg fordítva szinte semmi relevánsat nem tudok róla. Én is férfi pszichológushoz jártam, és örültem neki. Szerintem több izgalom van így a dologban, érted, egy férfinak mindig nagyobb a motiváció, hogy kiöntsd a lelked, ha tudod hogy meghallgat, mint egy nőnek. Szerintem teljesen természetes és megkerülhetetlen, hogy valamilyen szinten vonzódsz hozzá, jó pasinak tartod, stb. Én ezt anno finoman el is mondtam neki, és egyáltalán nem volt kínos, sőt, mintha gondolta volna ezt magától, egyáltalán nem lepődött meg. Ők tudják, hogy ez egy normális reakció.

Ajánlom Irwin D. Yalom könyveit. Terápiás hazugságok; Minden nappal közelebb c. könyvek a témához kapcsolódnak. Nézz utánuk!

2017. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!