Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek most fel kéne...

Szerintetek most fel kéne hívnom a pszichiáterem? (Evészavar)

Figyelt kérdés

Voltam evészavarps, de most asszem visszaestem..

Félek az evestol, gyulolom magam es, ha falasrohamom van, annyi hashajtot veszek be, hogy egesz ejszaka hanyas es 2 napig hasmenesem van. Minden eves utan 15-20perc futas.. Most visszatert az eveszavarom? Egyedul meg tudom oldani vagy hivjam a dokim? Ez 2 honapja kezdodott es a sulyom még nem olyan keves..



2017. júl. 3. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd. Ne szokj rá a hashajtóra mert nagyon rossz következményei lehetnek..
2017. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp hívd fel, egy rendes pszichiáter tudja, hogy a súly és az evészavar mértéke nem egyenesen arányos. Ha elküld azzal az indokkal, hogy nem vagy elég sovány, azonnal válts orvost a saját érdekedben. Ez egy mentális betegség, a probléma az agyban van.
2017. júl. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Rögtön telefonálj, ez nem játék, a hashajtók komolyan károsítatják az emésztőrendszeredet. És az a jó. hogy mág nem olyan alcsony a súlyod, legalább még nem tetted magad tönkre teljesen.
2017. júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azonnal hívd fel a pszichiátered! Kérlek, higgy benne, hogy ennél csak jobb lehet!

Képes vagy segítséget kérni, de ezt csak te tudod elhatározni! MERJ AZONNAL segítséget kérni, nem vagy egy unikornis, aki csodálatos módon csak lefogy és semmi következménnyel nem kell számolnia!

Az anorexia nem a testsúlyról szól, és nem kell ahhoz más külsővel bírnod, hogy a tested ugyanolyan sérült legyen, mint annak, aki már haldoklik. Minden nappal, amikor nem küzdesz ellene, egy fokkal közelebb vagy a halálhoz. Ezt tartsd észben.


Az evészavar mentális betegség, és nem a súlytól függ.

Senkinek nem kell bebizonyítanod, hogy beteg vagy. Hogy ELÉG beteg vagy. Végigmentem ezen, átérzem a helyzeted. Sajnálom, hogy te is ezzel a problémával kell, hogy megküzdj az életedben. A testképzavar veszélyes, mert még 0 kilósan is kövérnek látnád magad. Nem úgy tapasztalod az életedet, ahogy kívülről mások látják, és a kényszeres cselekedetek és az evészavar, a számok, a szokásaid lekorlátoznak olyan módon,hogy nem is ismered fel őket.

Meg lehet gyógyulni, és meg tudsz gyógyulni! Akarnod kell.

El kell hinned, hogy elég rosszak az életkörülményeid! Ha ezt tovább folytatod, a szervezeted teljesen feleszi a belső szöveteket, mint egyfajta kannibalizmussal felzabál mindent, ami valaha te voltál, s lehetnél. Fájni fog minden csontod és ízületed, mielőtt elérnéd a 20 éves kort. Vérszegény leszel és nem lehetnek gyermekeid, mert nem fog a szervezeted működni. Az agyad leépül, és még a gondolataid sem lesznek relevánsak, s eltörpülnek a migrénjeid és kínzó fejfájásod mellett. Ne tedd ezt a testeddel, ennél sokkal többet érdemelsz! Nem tudom, hogy hány éves vagyés mennyit eszel, de ha félsz az evéstől, valószínűleg ezért tapasztalt aktív/reaktív evési körforgást falásrohamokkal. Ha elhagysz minden kompenzálás, és napi 3000+ kalóriát eszel, normalizálódik az anyagcseréd, és helyrehozod a szervezeted.

Ennél csak jobb lehet. Bíznod kell benne, hogy megérdemli változtatni. Azonnal hagyj abba minden kompenzálást, sportolást, edzés, túlzott aktivitást és koncentrálj a pihenésre, 3000+ táplálékbevitelre, hogy felgyorsuljon és helyreálljon az anyagcseréd. Mivel pubertáskorban kezdődött, ha nem teszel ellene, óriási problémákkal és egészségügyi gondokkal kell később szembenézned. Bármilyen mértékű alulevés (még ha 1800 kalóriát is eszel, ami kamaszkorban nagyon kevés a fejlődésben lévő szervezet számára!!) energiadeficitet halmoz fel, ami csontritkuláshoz, hormonok fejletlenségéhez és abból következő sérülésekhez vezet, amit ha nem kezelnek, sosem lesz normális életed. AZONNAL HAGYD ABBA A SPORTOLÁST! Az extrém éhséget okkal tapasztalod, és azt jelenti, hogy nincs elég energia! Kövesd az éhséged, 4000+ kalória, és minél több szénhidrát. Ne félj a feldolgozott ételektől sem, mert ezek a legkönnyebben emészthető, leggyorsabb energiaforrások, és a szervezetednek, leépült anyagcserédnek pontosan erre van szüksége a kezdeti időszakban!! Semmi sem rosszabb,mint az energiadeficit,és a vitaminok és ásványi anyagok sem érnek sokat, ha NEM ESZEL ELEGET. A minimum ajánlott bevitel 3000+ kalória minden egyes nap. Ennél többre is szükséged lesz, hogy a tested helyrehozza a rengeteg fizikai sérülést, amit okoztál az alulevéssel vagy túledzéssel. PIHENÉSRE VAN SZÜKSÉGED!

2500-3300 kalória, ha sportolsz, édeskevés. Mióta küzdesz evészavarral? Ha évekig megvontad magadtól a tápanyagokat, rengeteg fizikai sérülést hoztál létre a testedben, és még ha nem is tapasztalod a következményeit, előbb utóbb számolnod kell velük. Ha nem hagyod abba a sportolást, még több problémát halmozol fel. Pihenned kell, feküdnöd és enned 3 óránként. Nem fogsz meghízni, erről biztosíthatlak, de az első hetekben úgy érzed majd magad, mint akin átment egy úthenger (emlékszem, hogy milyen szar volt, de okkal tapasztaltam!), és 3-5 kg víz/edema feljöhet.

Ha 1000 kalória alul ettél,nem ugorhatsz egyből a magas kalóriabevitelre, fokozatosan kell növelni, hogy elkerüld a rizikófaktort és elektrolitok felborulását. 200 kalóriákkal növeld a bevitelt minden nap, s ha 1800-2000 fele eszel már, akkor ugorhatsz a 3000-re. Utána ha tapasztalsz extrém éhséget (tudom, hogy ijesztő, de megéri követni), minden esetben hallgass rá, mert csak akkor fog elmúlni! Instagramon létrehoztam egy oldalt azért, mert dühített, hogy Magyarországon sehol nem találni értékes információt arról, hogyan kell meggyógyulni. Számos orvosi tanulmányt és könyvet végigolvastam az evészavarokról, a kezelésről és hogyan történik a visszatáplálás, és ezt a tudást szeretném megosztani azokkal, akik ezzel a problémával küzdenek.

2017. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!