Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofréniának alap tünete...

A skizofréniának alap tünete ha hangokat hall? Mondjuk ilyeneket?

Figyelt kérdés

[link]


Ez gyógyszerrel elnyomható, tünetmentesíthető? Félelmetes.


2017. júl. 11. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen a hanghallás de valamiféle hallucináció alap tünet. Ez lehet vizuális is.
2017. júl. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Psycho ***** válasza:

A különböző pszichózisok egyik alaptünete a realitásérzék elvesztése (a skizofréniának is), illetve ezzel párhuzamosan a kliens "belső élményvilága" MINDIG erősebb, mint a külső (ezért nem használ a racionális érvelés, ezért hallgat pl. a hangokra), vagyis ők nagyon is valódinak élik meg ezeket.


Viszont nem szabad egybemosni a fogalmakat. Ha valaki hangokat hall, még nem biztos, hogy skizofrén. Sőt, ha valaki skizofrén, nem biztos, hogy hangokat hall. Ezek csak átfedések.


Nem összetévesztendő az illúzióval, a hallucináció, mint inger nélküli észlelet, két kivételtől eltekintve kifejezetten súlyos tünet (az egyik a drogok, a másik pedig az alvás-ébrenlét határán jelentkező hallucináció, ami nem kóros).

A skizofrénia nem gyógyítható, de karbantartható. Illetve, hogy önmagában a hangok hallása, mint tünet mennyire orvosolható / kezelhető, pedig attól függ, mi váltja azt ki.

2017. júl. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én hangokat is hallottam, és hallucináltam is valótlan dolgokat. 2010-ben kezdődött, elég komplikált történetekkel, olyan mind ha az agyad ellened dolgozna, hihetővé téve a fikciót. Később a durva dolgokat is elhiszed, olyan állapotba kerülsz. Volt, hogy két hétig csörgött a telefonom de nem hívott senki. A végén szétszedtem, úgy is folytatta. Volt, hogy éjszaka hallottam ahogy rohannak fel a lépcsőn valakik, az ajtót kaparják és kiabálják megvárom míg elalszol és elvágom a nyakad. Volt, hogy a szomszédból ütötték a falat üvöltve egy hétig, pedig nem is lakott ott senki. Lementem az utcára, mindenki újjal mutogatott és mondták: meghalsz meg ilyesmi. Egy évig éltem így egyedül, dolgoztam is ahogy tudtam majd teljesen kikészültem, a kollégám hívta fel a családomat jöjjenek értem. Az orvosnál ültem a váróban, azt hallottam bentről hogy el fognak altatni mint a kutyát. Ezért nem hittem senkinek, de szedtem a gyógyszereket már itthon, újabb fél év volt, mire elmúlt a folyamatos rémálom. Ezután elmentem dolgozni, a munkahelyemen néha előjött de tudtak róla a főnökök és toleránsak voltak, ilyenkor hazajöttem egy hétre, kértem még egy injekciót is a gyógyszer mellé, aztán elmúlt. Most a maximálisan adható mennyiséget szedem, két éve tünetmentes vagyok, kicsit megváltoztam azóta csöndesebb lettem meg szeretem is a csöndet. De jól vagyok, pozitívum hogy azóta kedvesebb vagyok az emberekkel. Hát nagyjából ilyen ha nem kérsz időben segítséget.
2017. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jó egészséget kívánok. Nem lehet(ett) egyszerű az életed :(
2017. aug. 6. 18:25
 5/5 anonim válasza:
Köszönöm, de vannak ennél sokkal rosszabb betegségek is. Ezen csak túl kell esni, lényeg hogy legyen az embernek betegség tudata. Utána meg kell látni a szép dolgokat az életben, és el kell kerülni a negatív embereket. Ez másra is igaz. Régen háborúk voltak, éhezés azok az öregek mégsem panaszkodtak ennyit mint a mai ember, legtöbbször a legkissebb dolgokon is.
2017. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!