Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki beképzeli, hogy depressziós?

Figyelt kérdés

Február óta nagyon sokat voltam egyedül. Szakmai gyakorlaton voltam és utána volt pár hónap suli nélküli időm. Egy ideig jó volt, de elkezdtem túl sokat foglalkozni magammal.

Először egy halálfélelemmel kezdődött, ami minden este előjött és nem mertem elaludni miatta. Aztán egy ideig tünetmentes voltam. Aztán megint jöttek az este magányában rossz gondolatok, amíg végül jött az, hogy öngyilkosságtól való félelem uralkodott el rajtam. Eleinte csak esténként, de szépen ráhúzódott az egész napomra és ekkörül kezdett forogni minden. Állandóan erre gondoltam, hogy mi bajom lehet. Aztán utánaolvastam a tüneteimnek és a depresszió kezdett legjobban stimmelni. Elmentem iskolapszichológushoz, aki elvégezte a Rorsrach-tesztet, illetve beszélgettünk is és azt mondta, hogy semmi pszichés problémát nem mutatott ki a teszt. A háziorvos vérvételre küldött, ahol szintén minden negatív.

Amikor a pszichológusnál találtunk valami okot, akkor hirtelen kicsattanóan jól lettem és úgy ereztem meggyógyultam. Aztán egy hét múlva megint nem voltam jól, lecsúsztam vissza. Elkezdtem szedni magnéziumot, egy hétig jól voltam, aztán megint lecsúsztam. Háziorvos írt fel homeopátiás gyógyszert, egy hétig segített, aztán megint lecsúsztam. Elkezdtem elmélyülni a vallásban. Segített egy hétig, aztán megint lecsúsztam....

Mindenki azt mondja, hogy semmi bajom(mármint szakemberek), de mégis érzem, hogy valami nem oké.

Gyakran elfog egy olyan érzés is, hogy semmi értelme az életnek, filozofikus gondolatként. Nem úgy vannak öngyilkossággal kapcsolatos gondolataimat, hogy nem bírom a környezetemet, nem utálom magamat, nem érzem magamat értéktelennek. De mégis sokszor értelmetlennek érzek mindent. Azokban a pillanatokban nem is akarok szinte kijönni ebből a problémából.

Ha látok egy hírt, hogy valaki öngyilkos lett, vagy ezzel kapcsolatos cikket olvasok, akkor is elkezdek görcsölni, elfogadhatatlannak tartom ezt a megoldást.

Amikor viszont lefoglalom magamat, van programom, van valami, amit tudok csinálni, akkor sokkal enyhébb, de van, hogy meg is szűnik egy ideig.

Elnézést, hogy hosszú, de nagyon kétségbe vagyok esve. Volt valakinek már hasonló?


17 éves fiú


2017. júl. 18. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem létezik, csak túl sokat agyalsz. Ez nem baj, kamasz vagy, de majd kinövöd.
2017. júl. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egyedüllét(magány) okozhat ilyen "tüneteket", sőt, akár depressziót is. A leírásodból úgy gondolom nálad is "csak" ez a probléma forrása.

Sajnos tapasztaltam én is ezeket. Volt egy ilyen időszakom nekem is.

Kezdj el társaságba járni, minél több társas programot szervezni, az segít. Mondhatnám úgy is, térj vissza az élők közé. :)

Vannak emberek, akiknek abszolút nem való az egyedüllét, valószínű, te is ebbe a típusba tartozol.

2017. júl. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló az én helyzetem is, amint egyedül vagyok, előjönnek a gondolataim. Ha gondolod, írhatsz, ha szeretnél beszélni róla. 16/l
2017. júl. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!