Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen állapotban kell pszichol...

Ilyen állapotban kell pszichológushoz fordulnom, vagy jó vagyok én így?

Figyelt kérdés

Eddigi életem során viszonylag sok megaláztatáson és lelki terroron mentem keresztül amit szüleimtől, osztálytársaimtól, jelentéktelen emberektől és egy-egy tanáromtól kaptam. Körülbelül 2 éve annak, hogy már nem érnek engem ilyesmi behatások, azonban most mégis kínoznak, vissza köszönnek a régi sérelmeim.


Pl.: Lelkileg gyenge vagyok azaz bárkitől bármiféle negatív szó napokig rosszul érint. Nem szeretem az embereket, társaságban kedves vagyok, megjátszom magam így felszínesen de jól kijövök velük.


Szüleim most már nem bántanak negatív szavakkal de mégsem tudok velük azonosulni, vagyis néha elgondolkozom azon, hogy lehetnek ők a szüleim? Teljesen más a mentalitásom mint az övéké. De most jó a kapcsolatom velük is, mert próbálok úgy viselkedni hogy az ne keltsen konfliktust.


2 éve van már egy párom akivel jól elvagyok, de rajta kívül más embert nem nagyon tűrök meg magam mellett.

Van lehetőségem barátkozni, mindig írnak nekem új emberek, hogy találkozzak velük, üljünk be valahová stb. de én nem nagyon lelkesedem ezért. Tulajdonképpen én jól és szabadnak érzem magam egyedül. Imádok egyedül lenni.


Értékrendem is rossz vagyis mások szerint biztos az, mivel az állatokat többre tartom mint a legtöbb embert. Erről sajnos nem tehetek, egyszerűen annyi csalódást okoztak nekem az emberek...


Fejben van egy úgymond álomvilágom amiben szívesen "élek" a valóságtól elrugaszkodva. Nem vagyok lehangolt és szomorú, hanem vidám és mosolygós mert nem a valóságban "élek" hanem álmaimban illetve gondolataimban, és tudom, hogy amit fejben kialakítottam azt senki nem veheti el tőlem.


Észrevettem magamon, hogy néha véletlenül kimondok hangosan random szavakat amik az akkori gondolataimhoz kapcsolódnak. Továbbá gyakran minden hülyeségen elnevetem magam, vagy izgatott leszek. Néha úgy érzem magam mint egy hülye vagy mint egy szellemi fogyatékos. De engem ez nem zavar, nem fáj. Az viszont fáj amikor hirtelen eszembe jutnak a régi sérelmeim illetve azok a rossz dolgok amiket velem tettek.

Néha arról fantáziálok, hogyan ölnék embert (de csak olyat aki bántott).


Felkéne keresnem egy szakembert, vagy maradhatok így?

Csak mert végülis azon kivűl, hogy néha beugranak rossz emlékek nem érzem magam rosszul, és társaságban jól viselkedem.


Tanácsokat/ válaszokat előre is köszi!


20/L


2017. júl. 22. 10:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha te így jól érzed magad akkor nem hiszem, hogy szükséges. Te tudod hogy megérné e, de én nem hiszem hogy pszichológus sokat tudna rajtad változtatni.
2017. júl. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!