Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék, hogy végre ne...

Mit tehetnék, hogy végre ne legyek ilyen kedvetlen?

Figyelt kérdés

Régebben minden jobb volt,és barátaim is voltak.De miután a barátaim többsége és néhány osztálytársam elmentek,alig kaptam ingereket a környezetemtől.Magányos voltam,és és direkt idegesítettem a többieket amiatt,hogy végre legyen már valami izgalom a hétköznapjaimban.6.-ban már nem idegesítettem őket,viszont több problémám is kijött.Féltem éjszaka szörnyektől,szellemektől,régen olvasott rémtörténetek miatt,alig bírtam aludni.Van egy fantáziavilágom,később a gondolatolvasástól és chipeléstől,agykontrolltól meg hasonlóktól kezdtem rettegni.Vannak kényszergondolataim és kényszercselekvéseim is.Mentünk pszicsológuhoz,aztán voltunk pszichiáternél,aki beutalt kivizsgálára.Két hetet a kórházban töltöttem,aztán volt még egy hetet be kellet járnom a foglalkozásokra(ahol állítólag megnézték milyen vagyok közösségben).Ott és kórházban azonban nálam idősebb gyerekek voltak (13-14 év körüliek).Volt ott egy fiú is(a csoportfoglalkozásokon),akinek tetszettem,volt olyan,hogy megsimogatta a hátamat és az arcomat,de nem szóltam neki,hogy ez zavar,mert nem akartam megbántani.A telefonszámomat is elkérte,de egy gyenge kifogással nem adtam meg neki.Ő viszont odaadta nekem a telefonszámát,de amikor hazaértem a tesómmal elégettük a telefonszámát,ezzel azt jelképezve,hogy többet már nem kell találkoznom vele.Tudom,hogy nem volt a legjobb döntés,meg nagyobb bunkóság volt vele ez,mintha megmondtam volna neki,hogy hagyjon békén,de nem tudtam,hogyan közöljem vele.Megkaptuk a zárójelentést később anyával,abban szorongásos zavar,kényszeres zavar szerepel,meg talán az,hogy a szociális készségeim nem a legjobbak.Elmondta nekünk a pszichiáter,hogy felmerült Asperger-szindróma gyanúja felmerült.

A rettegést a gondolatolvasástól,a chipeléstől,agykontrolltól meg hasonlóktól kérdeztgetéssel talán megtudjuk oldani,de a kényszergondolatok problémáját nem.Most a lelkemben úgy érzem,van egy rész,ami üres.Egyszerűen úgy érzem,mintha nyomná valami a mellkasomat,és mintha lelkileg fáradt lennék.Már eszembe jutott az a múlt évben,hogy megölöm magam,mert ez így borzalmas.Olyan,mintha egy fal lenne köztem,és a valós élmények között,a valóságot alig bírom átélni.Vannak állat-és növénybarátaim,meg emberbarátom is,de ő átment egy másik iskolába,de még tartjuk a kapcsolatot.Van az osztályomban két barátnőm is,de ők boldogok egymás között,meg van egy fiú is,ő nem tudom,hogy kedvel-e engem,de én kedvelem őt,egy másik osztályba jár,kialakult baráti köre van,nem akartam zavarni.A húgom(aki 10 éves)elhívta magunkhoz az öccsét,meg őt is.Most iskolát váltunk.A pszichiáter felajánlotta gyógyszerek szedését,de én nem akarok gyógyszert szedni,mert én kiakarok jönni ebből a problémából,a gyógyszreket meg évekig szedni kellene.Már kérdezni is alig akarok,nagyon kedvetlen vagyok,szinte semmihez sincs kedvem.



2017. júl. 24. 14:26
 1/10 A kérdező kommentje:
A testvérem sokat szokott árulkodni rólam,sokat veszekszünk,de alapvetően jóban vagyunk.Gyakran megakarom ölelni meg puszilni,de ezt ő nem akarja,és ha mégis sikerül megölelnem,megrúg.A szüleim elváltak,a keresztanyámmal jó a kapcsolatom.Anyának,miután meghalt a második férje(az első az apukám volt),nagyon szomorú volt,de egy éve lett egy szerelme.Ez a szerelme az elején megpróbált megtanítani dolgokra(pl.:ne csámcsogjak evés közben).Sokat veszekedtem a szerelmével,egy idő után nem is köszöntem neki(nem szándékosan,csak elszoktam bambulni,vagy nem figyelek oda,vagy elfelejtem a köszöntését.Egy idő után reménytelennek hívott,egyszer,amikor elmentünk vele nyaralni lekapcsolódott a lámpa a mi szobánkan( ő külön szobában volt anyával,a testvéremmel voltunk egy szobában),nagyon megijedtünk,elkezdtünk anyát hívogatni,ő pedig erről azt mondta,idióta módon viselkedtünk.Most viszonylag béke van közöttünk,de amikor legutóbb elvitt minket nyaralni,a nyaralás végén viszont mondott dolgokat,amiket nem kellene továbbadnom a keresztanyámnak.Ezzel én tisztában vagyok,csak nagyon szeretem a keresztanyámat,és félek,hogyha kiderül,miket mondott,akkor megutál,mert nem mondtam el.Persze én nem fogom azokat dolgokat,amiket anya szerelme mondott anya előtt,elmondani neki.Vitázni nem nagyon lehet vele,a másik szinte szóhoz se jut mellette.Volt egy konfliktusunk,amikot miattam meg a testvérem miatt nagyon kiabált,annak egy részletét megmutattam a keresztanyámnak,amikor elmeséltem neki az esetet( a keresztanyámmal sok mindent meg tudok beszélni évak óta). Nem kifejezetten kedvelem őt(mármint anyám szereelmét).Az önbecsülésem,mióta kamaszodni kezdtem,elég alacsony.Ezeket azért írtam le,hogy ismerjétek a teljes történetet.
2017. júl. 24. 14:46
 2/10 A kérdező kommentje:

Már voltam pszichiáternél.

Gyógyszert használni nem akarok.

A problémámra ott nem nagyon részletezték,hogyan oldjam meg önállóan.

2017. júl. 26. 18:26
 3/10 ~Gold'Y# válasza:
Kedves 2-es (és?) 3-as válaszoló, nekem pedig az olyan bunkó, tapintatlan emberekből van elegem, aki panaszkodik arra, hogy egy oldal topicjában, aminek a célja a segítségkérés -nyújtás, segítséget kérnek.. Szánalmas.
2017. aug. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha ez segít, tudom, min mész keresztül! Pontosan ugyanezt az ürességet éreztem, amikor nyolcadikos voltam, én is kényszerbeteg vagyok. Most 19 vagyok, a betegséggel ugyan még küzdök, de csak azért, mert még nem sikerúlt lezárnom magamban az okait. Viszont azt biztosan mondom, hogy ez csak átmeneti állapot! Rendbe fogsz jönni, ne aggódj!


Szerintem anyukáddal közösen keressetek fel egy megbízható pszichológust, aki inkább az okokat tudná kezelni. Úgy látom a történetedben, hogy főleg anyukád partnere okoz nálad szorongást, illetve a szüleid válása. Ez az új partnere anyukádnak szerintem rossz hatással van az önbecsülésedre, tekintve, hogy azt írod, idiótának nevez titeket illetve leminősít. Semmiképp nem tesz jót a betegségednek.


Szerintem ha van olyan ember, a keresztanyukád, akivel mindent megbeszélhetsz, tedd azt! Legyél mindig őszinte, akkor senkinek nem lesz oka rád haragudni! Kérd meg, hogy foglalkozzon ezzel a dologgal úgy, hogy csak veled beszélje meg, és segítsen neked! Felnőtt ember, szerintem tudni fogja megfelelően kezelni a helyzetet, és nem fog azon pörögni, hogy mit mondtak róla, hanem inkább neked próbál majd segíteni.


Az a legrosszabb, ha nem beszélsz ezekről senkinek! Szerintem tiszta vizet kell öntenetek a pohárba. Ez egy hosszú folyamat, de szerintem a sok konflikus a fő probléma. Ezeket nem lehet egyik napról a másikra megoldani, de ha türelmesek vagytok, akkor sikerülbi fog! :)


A gyógyszerektől pedig ne félj! Ideiglenes segítséget nyújtanak; hozzásegítenek, hogy megtanuld kezelni a rossz helyzeteket, és addig ott vannak, hogy elhárítsák az esetleges gondot. Amint megtanulod kezelni a helyzetet magad is, elhagyhatóak. Viszont nagyon fontos, hogy ha elkezded egy gyógyszer szedését, úgy szedd, ahogy a doki mondta, és soha ne kezdd el egyedül a lerakását!


Ha tudtam segíteni, és esetleg szükséged van rá, írj nyugodtan privátot is! Átérzem a helyzetet. Kitartást, jobbulást! :)

2017. aug. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszöm a választ!Sokat segített,viszont,a pszichiátriai szerek azt mondják addikciót okoznak...Ez igaz?
2017. aug. 11. 11:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Nos, erről nem tudok biztosat mondani, csak azt, hogy nálam nem okozott. (Sertralint szedek, illetve egy ideig Rivotril nyugtatót szedtem, de ezek egyike sem.) Többnyire inkább akkor okozna, ha alkoholt innál rá, de gondolom ettől nem nem kell tartani. Egyébként szerintem a gyerekpszichin ettől nem is kell félni, ott nem adnak olyan erős gyógyszereket, éppen csak hogy a betegséget le tudd küzdeni. Jobbulást! :)
2017. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Viszont a kényszerbetegséget mi okozhatja?
2017. aug. 11. 13:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyénenként változó, hogy mi a pontos kiváltó ok, és legtöbbször nem is csak egy dologról beszélhetünk.


Alapvetően 3 dolog okozza:


- részben genetikus, azaz a rá való hajlam öröklődik, aztán hogy ki az, akinél ki is jön, az változó.


- Részben valamilyen saját, megoldatlan probléma, általában önértékelési probléma, megfelelési kényszer. Az ellenőrizgetés hátterében pl. gyakran a hibázástól való félelem áll, de ez a lelki ok egyénenként változó, és arra is van a pszichológus, hogy ezeket megfejtsétek.


- A harmadik maga az agyadban lezajló kémiai folyamat, túltermelődik egy bizonyos ingerületátvivő anyag. A gyógyszer igazából erre van, hogy meggátolja a túltermelődést... SSRI- azaz szerotonimvisszavétel-gátló gyógyszert szoktak erre felírni.


Sokat segíthet, ha rosszullétkor pl arra gondolsz, hogy ez csak egy kémiai folyamat, el fog múlni. :)

2017. aug. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)Érdekes amit a kényszerbetegségről írtatok.
2017. aug. 13. 18:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Érdemes utánaolvasni amúgy, sok érdekesség van róla a neten. Esetleg ezek is hozzásegìthetnek a gyógyuláshoz. :)
2017. aug. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!