Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes mentális betegséggel...

Érdemes mentális betegséggel élni?

Figyelt kérdés
Nem látom már a kiutat és nem tudom akarom e ezt tovább csinálni....
2017. júl. 28. 13:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mit takar az hogy elvileg ilyen mentális betegséged van? Voltál vele dokinál, kaptál róla szakvéleményt? Vagy csak olvasgattál leírásokat és passzolt? Én a helyedben felvenném a kapcsolatot egy szakemberrel és az ő segítségével próbálnám kordában tartani a dolgokat, pláne, ha nincs más olyan ember, aki kellő empátiával fordulna feléd... Nekem volt borderline ismerősöm, nagyon jól elvolt a betegségével.

Visszatérve, doki tud nagyon korszerű kezelési módszereket javasolni, akár gyógyszeres kezeléssel is, ami csökkenti a tüneteket. A homlokodra pedig nincs ráírva semmi. Jobbulást kívánok.

2017. júl. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha így érzel akkor szerintem válts pszichiátert. A folyamatos kontroll pedig szükséges mivel ez egy el nem múló betegség. Ugyanúgy ahogyan a testi betegségeknél is vissza kell járni. Sajnálom hogy a környezeted rossz véleménnyel van rólad ezért...nagyon buta gondolkodás... Ennyi erővel például egy cukorbeteget is diszkriminálhatnálnak... Próbálj meg új barátokat szerezni és kerülni a régi környezetedet amennyire ez lehetséges. (#11 hsz voltam)
2017. júl. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Járok pszichológushoz rendszeresen. Többször voltam kórházban és rengeteg gyógyszert próbáltak már ki rajtam, de a pszichiátriában nem bízom úgy ahogy van, láttam durva dolgokat ott meg sokféle véleményt halottam már a gyógyszerekről is meg arról is hogy az egész csak biznisz a gógyszergyáraknak, meg lehet nem is használnak ezek a "gyógyszerek" semmit. Én pl csak a mellékhatásokat érzem, soha egyiktől sem éreztem semmi javulást vagy azt hogy bármi tünet csökkenne. Azt érzem, hogy tompa vagyok tőlük, de ez nem megoldás, mert csak letompítanak, szedálnak, nem a tüneteket orvosolják....
2017. júl. 28. 14:34
 14/17 A kérdező kommentje:
Szakemberek diagnosztizáltak, nem én magamat.
2017. júl. 28. 14:35
 15/17 anonim ***** válasza:

én jelenleg nagyon erős szorongással és depresszióval küzdök...

volt hogy reggel úgy keltem hogy egyből hánynom kelett, mert olyan gyomoridegem lett agyből ahogy felébredtem...

nem tudom érdemes-e, de én nem tehetem meg hogy elmenkülök, van családom...valószínűleg és sajnálatosan még sokáig itt leszek...sajnos miníg olyanok halnak meg előbb akik nem akarnak és olyanok élnek sokáig akiknek ez teher...

küzdeni viszont fogok és kell is, bízom benne hogy össze fogom tudni magam szedni, remélhetőleg ha nem is boldog de élhető életem lesz ...

nehéz mert a család sem érti milyen komoly lelki gondok között lenni, már nem is akarom nekik ezt ecsetelni, magamban kell ezt amúgy is lerendezni...belülről kell megváltoznunk és máshogy látnunk a dolgokat...


Nyugtasson a tudat hogy rengetegen vagyunk lelki gondokkal, valószínűleg több millióan nyomorúltabbak nálunk ezen a földön csak mindenkinek a saját nyomora a legnagyobb...persze tudom ez nekünk sovány vigasz

2017. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én csak a saját nevemben beszélhetek, de nekem nem érdemes. Sokat küzdöttem, mindent kipróbáltam, és egyre szarabb a helyzet. A mentális betegségem nem gyógyult meg, viszont újabbnál újabb problémákat okoz, amiket már nem tudok megoldani betegen. Egészségesen élnék sok problémával, vagy betegen kevéssel, de az nem fair, hogy beteg is vagyok, és egyéb bajból is sok van.
2017. júl. 29. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én szociális fóbiás vagy,generalizált szorongás,habár azt nem diagnosztizálták,szerintem elkerülő személyiségzavar is.


Bezárva élek elég régóta már.

Amíg fiatal az ember,addig viszonylag elviselhető,később egyre nehezebb lesz.


A nagynéném hasonló betegségekkel egyedül él,már majdnem 60 éves,de még mindig nem adta fel,pedig már többször volt a halál markában.Sajnos vagy nem sajnos az életösztön sokkal erősebb.


29/f

2017. júl. 30. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!