Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem vagyok boldog?

Miért nem vagyok boldog?

Figyelt kérdés

Boldognak kéne lennen. Nyár van, minden oké az életemben, barátokkal sokat vagyok,de valahogy nem vagyok boldog. Nem tudok úgy örülni a dolgoknak mint rég. Illetve anyámmal se valami jó a viszonyom. Idegesít a jelenléte is.. Nem vagyok kiegyensúlyozott.

Nem vagyok kibékülve magammal. Aggodokym, hogy nemsokára suli amit nem szeretnék, aggodok a jövő miatt, és nemtudom élvezni a jelent... Mit tehetnek?


2017. júl. 29. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyrészt ne stresszeld magad azzal a hülyeséggel, hogy "boldognak kéne lennem", mert nem kell minden nap minden percében teljesen pozitívnak meg boldognak lenned. Ezt csak rád eröltetik. Mindenkinek vannak hullámvölgyek az életében, mindenkinek van néha rossz kedve, akár hosszabb ideig is. Minél többet ellenőrizgeted, hogy "na, boldog vagy már?" annál kevésbé leszel az.

Vigyél egy kis változatosságot az életedbe, legyél kicsit egyedül, szakítsd meg a kapcsolatot a negatív emberekkel akik lehúznak. Próbálj meg arra fókuszálni, hogy mi van most, ne arra, hogy mi lesz x hónap múlva, mert úgy is minden rendben lesz. Hozzáállás kérdése az egész. Azt szokták mondani, hogy a boldogság nem valaminek az eredménye, hanem egy döntés. Apró dolgok összessége. Örülök, hogy süt a nap, boldog vagyok, mert beszéltem valakivel, akit szeretek stb stb. Próbálj meg másképp nézni a dolgokra és emberekre, keresd a pozitívumokat a negatív dolgok helyett.

2017. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt fogom tenni. Másképp állok a dolgokhoz, és a szép dolgoknak is örülni fogok.
2017. júl. 29. 13:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag leírtad a saját kérdésedre a választ :) Nem értem akkor mi a kérdés, ha megvan rá a válaszod?
2017. júl. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!