Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért tompul a memóriám?

Miért tompul a memóriám?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, gépészmérnökként dolgozom. BME-n végeztem. Azt hiszem ez mond valamit arról, hogy milyen szinten állt az emlékezőképességem.


Régen tényleg nagyon sok mindent képes voltam memorizálni, de mostmár a munkahelyi teljesitményemet is veszélyeztető modon kezdek elbutulni... :(


Pl.: reggel kitaláltam valamit, hogy minek kéne utánanézni, na azt szépen el is felejtem. Vagy pl hogy a szemetet le kéne vinni, amikor megyek munkába...azt is elfelejtem 5-10 perc alatt. :(


Ha mond valamit a fönök, arra sem tudok emlékezni :(


Régen pedig kb 10 perces bontásban számon tudtam tartani ki mikor és mit mondott :(


Lehet mondjuk gyanusitani azzal, hogy biztos drogozom vagy iszom. 2-3 sört birok meginni max. Egyébként meg vannak ZSENI gyerekek akik bizonyitottan alkoholisták mégsem megy az agyuk rovására :(


Én nagyon félek, mert az eszemből élek.


2017. júl. 29. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet stressz, túlterheltség, de lehet komolyabb pszichikai betegség is.


Elöször próbálj meg pihenni, szabadságon lazítani, emellett sokat segít, ha cetliket írsz magadnak az elvégzendökröl - ezzel ugyanis csökkented a feszültséget magadban, ha nem javul, vagy ha emiatt IS stresszelsz, akkor keress meg egy orvost, aki elindít egy pár alapvetö vizsgálatot.

2017. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Létezik fiatalkori demencia is, és fáradtság, stressz. kialvatlanság is okoz memóriazavarokat.
2017. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem nagoyn vagyok kihajtva...alszok 7-8 órát minden nap legalább


amikor szabin voltam 1 hétig, akkor kicsit javult, de nyilván a kipihentség miatt

2017. júl. 29. 18:10
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Együtt érzek veled. Utóbbi 1-1,5 évben én is hasonlót vettem észre magamon. Próbálkoztam vitaminokkal, más étrenddel, koffeinnel, több alvással, többet mozogni, de semmi. Úgy érzem lassan elhülyülök.


2 tippem van ami okozhatja.

Én esetemben:

1. vérszegénység, aminek persze senki sem találja az okát. Végig jártam minden dokit, még a csontvelő vételt is bevállaltam.

2. A "rossz kedv", a fásultság, depresszió.


Nem rég nyaralni voltam 1 hétig, egyedül, sehol senki, telefon kikapcsolva. Jól éreztem magam, "tisztának" éreztem a fejem. Ez szabi után 2-3 napig tartott. Utánna minden vissza. Ezért gondolom, hogy a depresszió is okozhatja.


Amennyiben rájössz a megoldásra, megköszönném ha megosztanád :)


Jobbulást!

28/F

2017. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is rossz közérzetre gyanakszom.

Illetve az is lehet hogy nincs elég kihívás az életedben.

Ha rossz a kedvem, nem fog az agyam nekem se

22 N

2017. júl. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

én voltam NAGOYN depressziós, sőt mivel hajlamom van rá, ezért sosem vagyok teljesen jól.


nincs összefüggésben a két dolog.


egyébként nem butultam el nagyon, csak lesüllyedtem kb arra a szintre, mint az "átlag emberek" (no offense)


pl: sok embert elcsapnak autók az utcán, mert a gyalogos "figyelmetlen"....egyszerüen nincs elég agyi kapacitása arra, hogy odafigyeljen arra, hogy biztonságos lesz e közlekedése.


másik pl: az ember elé tesznek egy dokumentumot, vagy egy számitógépes programot (okostelefont is idesorolva és a weblapokat is)...és pl régen én teljesen intuitivan vettem a lapot, hogy mit kell csinálni...most meg BÉNÁZOM és ez nincs jól.

2017. júl. 29. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!