Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiszolgáltatottságtól való...

Kiszolgáltatottságtól való félelem. Hogyan lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

Az a típus vagyok, akit sokat bántottak a múltban a kortársai, ezért alapvetően bizalmatlan lett, és csak nagyon keveseket enged magához közel. Ugyanakkor ezt igyekszik nem mutatni mások felé, és ezek a félelmei más jellegűen - pl. betegségektől, katasztrófáktól, alapvetően befolyásolhatatlan dolgoktól való félelmekben - ölt testet.


Jár(t) valaki hasonló cipőben? Merre érdemes elindulni? (Tudom, a felismerés fél siker.)


2017. aug. 6. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Magasnyomású oxigénterápia
2017. aug. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is ilyen vagyok bajtárs :(
2017. aug. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne!!!
2017. aug. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kiszolgáltatottság, önbizalomhiány, az agy oxigénellátásának függvénye. Mikor elfáradunk, elalszunk, az agysejtek oxigénszegény állapotától alszunk el. A melatonin kitapad az érfalakra ami annyira leszűkíti a hajszálereket hogy csak minimális vér tud áthatolni rajtuk. Alvás közben az itt el nem használt oxigéntől a vér oxigénszintje megemelkedik, ami ébredéskor kimossa a melatonint az érfalakról, és megindul az agysejtek oxigénellátása. De az agy csak azon területeiben működik ez rendesen, amelyek feltétlenül szükségesek a napi feladataink ellátásához. A többi agyterület alvó üzemmódban marad. A zavar akkor keletkezik, ha a szervezet oxigénhiányos állapotától, az agy bizonyos részei félig alvó, félig ébredő az álomszerű képek keverednek a valóságot feldolgozó információk közé. Ezt az agy nem tudja szétválasztani helyesen kezelni, ennek oka lehet a gyermekkori traumák sorozatos viselése.

Ezért fontos megfelelően kipihenni magunkat, és ha már problémáink vannak arra kell törekedni, hogy az agyunk vérellátása megfelelő legyen.

2017. aug. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!