Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem jutok semmiben sem...

Miért nem jutok semmiben sem egyről a kettőre?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy mit is akarok kezdeni az életemmel. Nincs semmi célom, és ha töröm rajta magam, hogy azért mégis kéne valamilyen irányba elindulni, akkor is csak ledermedek, és elakadnak a gondolataim már az elején. A melómat is csak úgy csinálom, de nincs vele semmi különösebb célom. A lelkesedésem meg igen negatív a meló téren. Nem is szeretem igazán a szakmám. Teljesen zsákutcában érzem magam.
2010. máj. 23. 22:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Az első válaszoló vagyok, bocs, hogy csak most tudok reagálni. Végigolvastam a kommenteket. A mai 17:41-nek pl nagyon igaza van az igénybevétel kérdésében (persze neked is), én viszont úgy gondolom, hogy itt nem ez a fő baj. Ha csak végigolvasod, amiket leírtál, láthatod, hogy ha megkapirgáljuk a felszínt, akkor valahol felfogásbeli/lelki oka van annak, hogy céltalannak, értelmetlennek látod a helyzetedet. Szerintem olyasmi lehet a háttérben, hogy bizonyos tekintetben kreatívabb elfoglaltságot igényelnél, mint amit a munkád biztosít. nem vettél még észre ilyesmit magadon? Legyen az bármi, ha megtalálnád, miben élheted ki a saját kreativitásod, akkor választhatnád hobbiként, így ellensúlyozná a munka fizikailag megerőltető, amúgy nem túl változatos és érdekes munkád.

Én azt tapasztalom, hogy szükség van arra, hogy az ember mindkét fajta tevékenységet folytassa. Egy kreatívabb fele és egy mechanikusabb (nem tudok rá jó szót hirtelen) féle elfoglaltságra is szükség van, edzeni kell mindkét oldalt, és pihentetni is (ezért van az, hogy sok szellemi munklát végző ember sporttal piheni ki magát, köztük én is). Neked fizikai munkád van, így kevésbé fizikai jellegű elfoglaltságot kellene keresned, de a fő elv az legyen, hogy érdekeljen, kössön le AGYBAN. Te tudod, mi lehetne ez, talán már van is, csak nem szánsz rá elegendő időt.

Ha épp nem Magyaroszágon lennénk a gazdasági világválság közepén két kormány közt, akkor javasolnám a munkahelyváltást is, de rossz vicc lenne :(


Célok terén még mindig gondolkodom azon, amit írtál.


Üdv: 25/L (tanár, hobbim az autószerelés :) )

2010. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ennyi figyelmet szentelsz rám.

Azt jól látod, hogy a motiváció hiányzik a legjobban.

Ugyanaz az erőltetett robot minden nap, ráadásul a hiba nem megengedett, mert akkor hamar repkednek a 100000-ek.

Hajtanak is, és ez együtt sok. Annyira elfáradok sokszor, hogy a gondolkodáshoz sem marad erőm, nem pedig egyéb hobbira. Bár csak találnék egy pihentető hobbit!

Sajnos nincs ilyen az életemben.


A nagyobb fizikai munkával egyébként nincs semmi bajom, de ez a fajta természetellenes mozdulat, amit a szerelés kíván, az semmiképpen sem nevezhető egészséges fizikai tevékenységnek. Itt nem úgy van, hogy az ember jól elfárad, aztán egy nagy alvással hátrahagyja az egészet, hanem másnapi fejfájás, meg az izületek görcsös feszülése kínoz.


Nem ragozom tovább.


Nagy hajtóerő kellene, hogy ne csak a negatív részét tudjam érezni.

2010. máj. 26. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!