Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Testképzavarom lenne?

Testképzavarom lenne?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


A segítségeteket szeretném kérni mert tanácstalan vagyok. 18 éves fiú vagyok. Fiatalabb koromban el voltam hízva és emiatt nagyon sokszor bántottak napi szinten. Senkivel sem osztottam meg még a saját családommal sem, megpróbáltam elfojtani saját magamban. Azt vettem észre, hogy ha tegyük fel eszem egy csokoládét akkor utána bűntudatom van és csak arra tudok gondolni, hogy el leszek hízva tőle. Nem vagyok saját magammal megelégedve mindig csak a hibáimat keresem magamban. Bevallom őszintén utálom saját magamat amikor belenézek a tükörbe. Nem tudom, hogy mennyire fontos de egyáltalán nincsen önbizalmam, mindenhez úgy állok hozzá, hogy ez nekem úgy sem sikerülne és inkább bele sem kezdek. Az önértékelésemmel is komoly problémák vannak, mindig összemérem magamat másokkal és csak a hibáimat keresem. Az utóbbi időben észrevettem, hogy nagyon sokszor van hangulat ingadozásom is, az egyik percben még életvidám vagyok a másik percben pedig elmenekülök mindenki elől és csak arra vágyom, hogy egyedül legyek.


Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm.


18/F



2017. aug. 8. 13:25
 1/9 jeverezi ***** válasza:
igen ez testképzavar szerintem is-! Menj el orvoshoz
2017. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Beszélned kéne valakivel erről, egy orvossal, vagy egy pszichológussal. Vagy ha azóta már többeg beszélsz a szüleiddel, akkor velük is, csak ne tartsd magadban, mert az nem fog segíteni.
2017. aug. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is volt ilyen élethelyzet (kövér időszak is, meg bűntudat is), és megnyugtatlak - nem tart örökké! Ez egy időszak Számodra, amit a korábbi tapasztalatok okoztak. Felkereshetsz vele pszichológust, pár alkalmat megérhet. De anélkül is "kigyógyulsz" belőle idővel, ahogy teszed a dolgod és éled az életed. Fiatal vagy, pár év múlva már egészen más leszel, meglátod. A változásra figyelj, amit el szeretnél érni és fenntartani.


Mik a céljaid? Ez lehetnek nagyon egyszerűek, kicsik is. Az, hogy egy cél "kicsi", vagy "nagy", csak Rajtad múlik - pl. egy kis célt hosszú időn át fenntartani nagy dolog. :)


Mondtad, hogy nincs önbizalmad, mindenhez "úgyse sikerül" módon állsz - ezt hogy érted? Más területre is vonatkozik (pl. munka, hobbik, ismerkedés), vagy csak erre a testi részre?


Tegyük fel, hogy nem akarsz "visszaesni" abba az állapotba, amitől tartasz. Mivel biztosítod ezt? Mert ha ezt biztosítod, akkor megnyugodhatsz, pl. kitűzöd, hogy márpedig hetente legalább 2x edzek, és ezt betartod, akkor tutira nem esel vissza (hacsak nem extrém sokat eszel). Ekkor kialakul az önbizalmad = megfogadtál valamit, és azt be is tartod, tehát megbízol magadban. Ugyanez az elv más területen is érvényesül, nemcsak a mozgás terén.


Sok sikert!

2017. aug. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3/3: Mondtad, hogy nincs önbizalmad, mindenhez "úgyse sikerül" módon állsz - ezt hogy érted? Más területre is vonatkozik (pl. munka, hobbik, ismerkedés), vagy csak erre a testi részre? ---> Sajnos mindenhez úgy állok hozzá, hogy nekem az úgysem fog sikerülni, úgysem tudom megcsinálni, és az a továbbtanulásban és az ismerkedésben is hátráltat. A továbbtanuláshoz úgy álltam hozzá, hogy úgysem vesznek fel meg ha fel is vennének úgyis megbuknék és inkább nem foglalkoztam az egésszel. Az ismerkedés terén pedig már az elején elkönyvelem azt, hogy úgysem érdeklem, mit akarok én tőle, kevés vagyok én hozzá és inkább meg sem próbálom. Bevallom őszintén mindig attól félek, hogy miről lehet egy nővel beszélgetni. Nagyon bamba vagyok a nőkhöz soha sem értettem őket, nem tudom eldönteni azt, hogy szimpatikus vagyok e neki vagy sem és inkább meg sem próbálom és elmenekülök. Nem tudom elhinni, hogy egyszer lesz egy nő aki szerethet engem mert igazság szerint mit is lehetne bennem szeretni.


pl. kitűzöd, hogy márpedig hetente legalább 2x edzek---> Már több mint egy éve kitartóan végzek súlyzós edzéseket heti rendszerességgel. De bevallom őszintén nem vagyok megelégedve saját magammal. Egészségesen étkezem mellette sportolok is de ha bele kell néznem a tükörbe mindig undorodom saját magamtól. Egy párszor már megdicsértek, hogy milyen jól nézek ki, megköszöntem de én ezt nem tudom elhinni. Mindig csak a hibáimat keresem magamban és összehasonlítom magamat másokkal szemben.

2017. aug. 11. 11:14
 5/9 anonim ***** válasza:

Önbizalom hiányod van!(Talán kóros)

Kezdj el edzeni hogy izmosodj.Ettöl lesz önbizalmad,ebből kifolyólag be fogsz jönni a csajoknak.Ha csajozni fogsz azon fog járni az eszed,az meg már normális :) Mindent bele

2017. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5/5: Szia. Már egy éve heti rendszerességgel sportolok, de semmit sem változott az önbizalmam.
2017. aug. 11. 14:39
 7/9 anonim ***** válasza:

"Bevallom őszintén mindig attól félek, hogy miről lehet egy nővel beszélgetni." Bármiről. Szó szerint. Ha kedvel akár még a semmiről is. Órákig xdd de tényleg, emiatt ne aggódj, elkezdesz egy átlagos témát és aztán jönni fog magától:) majd próbáld ki.

Az önbizalomhiányról meg annyit, hogy (lehet, hogy dedósnak látszik de tényleg segíthet) beállsz a tükör elé minden nap keresel magadon vagy a napoddal kapcsolatban három dolgot amit pozitívumként fel tudsz sorolni. Bármit. (pl jó iskolai eredmény, új ismeretség, vagy valamit a külsőddel vagy a belsőddel kapcsolatban) Az a lényeg, hogy minden nap valami újat mondj, olyat amit előző nap nem mondtál. Ha úgy érzed hogy nem

2017. aug. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*ha úgy érzed hogy nem találsz semmit, akkor is gondolkozz el rajta és akár pici, semmiségnek tűnő dolgokat is mondhatsz, de ezt minden egyes nap tartsd be. Kis dolognak látszik de önbizalom erősítő és ad egy jó alapot a napodhoz
2017. aug. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7: Szia. Már korábban ajánlották nekem, hogy próbáljam ki, hogy a tükör előtt állok és jó dolgokat mondok magamról. Bevallom őszintén én ezt hülyeségnek tartom mert rögtön elszégyelltem magamat és nem is folytattam tovább, nagyon kellemetlen érzés volt. Az interneten egy kicsit olvasgattam és sajnos rá kellett jönnöm, hogy nekem szociális fóbiám van. Nem tudom, hogy hogyan tovább viszont pszichológushoz nincsen sem bátorságom sem akaraterőm, hogy segítséget kérjek. Inkább megpróbálom magamban elfojtani az egészet.


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. :)

2017. aug. 12. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!