Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van az hogy visszamennek...

Miért van az hogy visszamennek a múltba és újra élnem a gyermekkorom?

Figyelt kérdés

Hol is kezdjem kb 2 vagy valamivel több ideje vettem magamon eszre hogy visszavágyódok a múltba újra át akarom élni a gyermekkorom minden egyes percet. Foleg akkor amikor meghallok egy régi zenét amit annyira szerettem abban az időben eszembe jutnak a régi szép emlékek amikor Baratokkal együtt egész nap fociztunk lógtunk a régi osztálytársak kirándulások stb... illetve amikor meglátom a régi pl világbajnokság összefoglalókat meg filmeket meséket amin felnőttem elkap egy szorító érzés és sírni kell de nem akarok.Illetve ugyan ezt ereztem mikor befejeztem a középiskolát is hogy nekem szükségem van egy osztályközösségre mint regen és visszaakarom kapni a régi barátokat ugyan azzal a gondolkodással mint regén egyszerűen rohadtul hiányzik a régi életem és felek ez egyre rosszabb lesz.

Az ünnepek sem a régik regén alig vártam a karácsonyt megvolt a hangulata is most mar csak elmegy mint egy sima hétköznap, keresem a kiutat ebből a helyzetből de nem megy arra vagyok kíváncsi más is szenved ilyesmiben?



#emlék #időmúlása
2017. aug. 10. 22:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen biztosan nagyon sok mindenkivel van, a környezetemben is hallom néhányszoe, hogy többen visszavágynak a gyerekkorban.

Ez szerintem természetes, ugyanis ebben a világban inkább gyereknek könnyebb lenni mintsem felnőttnek.

2017. aug. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm válaszod
2017. aug. 10. 22:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sem bánnám ha újra gyerek lehetnék. Egyrészt mert ma már tudom miket csinálnák másképp. Gyerekkoromban álmomban sem képzeltem volna azt hogy rendszerváltás lesz valamikor és hogy akár otthon is meg szabad majd élni például mezőgazdaságból. Mert ha ezt tudtam volna előre akkor úgy rendezem az életem hogy a szülői háznál az amúgy is meglévő gazdaságot viszem tovább. Ezt ma is megtehetném, csak hiányoznak a szülők akik már nem élnek.

49/F

2017. aug. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ne is mond :) Nemrég volt édesanyám születésnapja és akkor ugrott be hogy basszus 1-el közelebb ahoz hogy elveszítsem
2017. aug. 10. 22:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Félsz a felnőté válástól. A felelőség vállalástól, meg mindentől ami ezzel jár. Én is inkább gyerek volnék, jóbb volt, mert nem értettem és nem láttam át a felnőtség xarságait. A hazugságokat, a kétszínűségeket, a ránk erőltetett dolgokat. Egy mese világban éltem, sok játék, játszótárs, kis pajti vett körbe, mindennel le tudtam magam foglalni, sosem unatkoztam és nem agyaltam "felnőtt" dolgokkal. Persze hogy jobb volt mint így, főleg ha a számításai az embernek nem jönnek be. Most meg mindig azon agyalok, hogy mennek az éveim, sehol nem tartok, a munka xar, stb., stb. Egy mókuskerék az egész és nem látsz jó jövőt, kilátást, persze hogy xar így a felnőtt kor, csak robotolsz a semmiért.
2017. aug. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de most találtam rá, mert kíváncsi voltam, mások is ennyire így vannak-e ezzel. Nekem is egy két éve kezdődött ez el, 24 éves vagyok most.

Nagyon jó gyerekkorom volt, sok minden hiányzik, minden más volt. Hiányzik ahogy régen nézett ki az otthonunk, amilyen régen volt a család, a barátok, főleg így ünnepek közeledtével, a sütögetés, izgatottság az ajéndékok miatt, stb. Minden tök más. Már párommal élünk külön városon, hiányzik a vidék is nekem. De ezt épp egy régi barátnőmmel beszéltük tegnap, hogy vele is így van. Hozzá kell tenni, hogy én sokakat elvesztetteü körülöttem, meg nagyon tapasztalom az elmúlást és néha ez megijeszt. Lehet ezek miatt egy szakember se ártana mondjuk..:D szerintem mindenkinek jól jönne egy pszichológus amúgy.

2022. nov. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is sokszor vagyok így vele, mert kisgyerekkoromban még nem kellett semennyit tanulni.
2023. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!