Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen antidepresszánsok...

Milyen antidepresszánsok vannak még?

Figyelt kérdés
Jó pár hónapja járok pszichiáterhez depresszió szorongás önértékelési problémák miatt. A pszichiáter először a scippa gyógyszert irta fel amitől szexuális diszfunkcióm volt( Késői ejakulálás stb) Áttértünk az aurorixra ami ugy tudom egy régebbi gyógyszer. Na most átakar térni a doki újból a scippára mert az aurorix annyira nem használt. És teszteljem hogy fél vagyis 5mg -al kijön e a szexuális zavar avagy sem. Nem akarok kisérleti nyúl lenni de nem igaz hogy nem létezik más gyógyszer. Egyszerüen nem hiszem el hogy nincs más csak ez a kettő. És nekem erre se pénzem se energiám ilyen dokihoz járni 10ezrekért bp-n. esetleg tudtok más gyógyszert esetleg tanácsot?

2017. aug. 13. 21:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az antidepresszánsoknak ez a mellékhatása.
2017. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

A scippát hagyd...

Sertralin ( ezt szedem most és soha semmi gond nem volt), esetleg Citalopram vagy Velaxin ( ezek némileg hizlalnak, a sertralin nem)

2017. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
a doki mindig csak gondolkozik h mit is irhatna még és már tele atököm ezzel megmondom őszintén..én találjam ki vagy mi? ezért se hiszem el h nincs más gyógyszer..legszivesebben ott hagynám
2017. aug. 13. 21:13
 4/19 anonim ***** válasza:
39%
Vagy lehet, hogy nem pszichiáterhez kéne járnod és gyógyszereket zabálnod. Hanem inkább rendbe kéne tenni a kis agyadat. Az önértékelési gondjaidon semmilyen bogyó nem fog segíteni. Hiába fröcsögsz a dokira, ezekkel a gyógyszerekkel csak azt fogod elérni, hogy totál függő leszel, aztán 5 év múlva felkötöd magad kínodban, mert már egyik dilibogyó sem fog hatni. Keress inkább egy jó pszichológust, olvass el pár könyvet a témáról, beszéld meg a barátaiddal... egyszóval tedd rendbe magad. A gyógyszer nem szünteti meg egyik problémádat sem, csak elfeledteti az agyaddal pár órára...
2017. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Igazad van..én volt hogy leálltam a gyógyszerrel..Volt h frontint irtak arról is leszoktam. Nme voltam hajlandó szedni..
2017. aug. 13. 21:28
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Felsorolok neked nagyon jó antidepresszánsokat, amiknek nincsenek mellékhatásai. Bicajozás, futás, úszás, séta, vígjáték filmek/sorozatok nézése, kutya sétáltatás, macska simogatás, zene hallgatás, tanulás, kreatív hobbik, relaxálás, jóga, eljárni otthonról moziba, könyvtárba, rendezvényekre, koncertekre, haverokkal röhögni, sörözni, és csajozni, mint a gép.
2017. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Miagen. Ugy kabit mint a frontin , bar en csak 15 napig szedtem. De tetsztett, ugymond. Nem amiatt alltam le mert bajokat okozna, hanem mert szimplan elfogyott. Maceras volt szerezni, igy inkabb a frontinnal maradtam. Csak ajanlani tudom mindkettot. Nekem hihetsz, (olvastam, hogy nem akartad beszedni..) a frontin nem rossz dolog. Napi szinten szedem es "teljesen" rendben az eletem. (Azota!!) Azelott ugyanis depresszios voltam es erosen pszichotikus (bar ezt nem tudtam megoldani sehogy meg, es amugy egy LSD okozta az egeszet..) . A depim 4 ev volt, es nagyon kemeny. Befele fordulas, nem alvas (napi hat ora max) rengeteg szamitogepezes (akar 21 ora egy nap ) kiveve suli idoben, akkor 10 ora. A frontin-t onkenyesen kezdtem el, mert meguntam a szãr eletemet... Nem meghalni akartam, de arra gondoltam, neger egy probat a gyogyszer, meg akkor is ha esetleg bajom lenne tole vagy raszoknek. Na , aztan kiprobaltam. Csudaklassz felszabadult, nyugodt erzes volt, mintha egy pillanat ezer csodas ev lenne. Nehany nappal kesobb azon kaptam magam, (napi 0,25 mg mellett...) hogy mar majdnem egy hete be de kapcsoltam (!) a szamitogepet. Azt kerdeztem magamtol : ez hogy a fenebe lehetseges? Es arra gondoltam, azonnal nekiallok facebookozni, mert mennyi minfen tortent azota. De nem birtam ravenni magam, nem volt kedvem gepezni. Unalmasnak gondoltam. Napi 17 ora facebook? Nana, hogy unalmas is!! Tv-ztem, es elkezftem icipicit kedvesebben banni a hugommal. Nem mondtam neki, hogy leszōphat , hog, idiôta, hogy balfa
2017. aug. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

sz, hogy gęci. Jatszottam, torodtem vele. Reggelente 1 darab, es jo volt minden. Azita is szedem. Igen, raszoktam de annyira segit, hogy megerte. Orokke akarom, mert nelkule visszaesnek a depibe. (Regebben sajnos illegalis uton is probaltam megoldani a gondokat, extazyval (felesleges volt...es hatastalan) es fuvel, (nem voltam elegedett, gyenge szãr volt.) de az LSD-vel kezdtem. Na attol pszichotikus vagyok mar tobb, mint 2 eve..es ez igy is maradt. ) Nem a kiserletezes szamit, amit elvegzel magadon vagy a dokid, hanem hogy mihamarabb ratalalj a "kedvenc"re, ami megoldja a gondot. Nalam ez igy volt. Remelem segithettem. A frontin-t nem kell kiprobalas nelkul mar temetni, hasznos lehet szamodra is.


Egy 16 eves lany, aki jelenleg dolgozik, szeptembertol tizenegyedik osztalyon tanul programozni(!), es mar menyasszony.

2017. aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a 16 éves lányt kell pár év múlva temetni ha így folytatja.

Azt gondolom hogy a drogok és a gyógyszerek néhány évig nagyon jók. 16 évesen én sem láttam másképp. Viszont 15 év után azt mondom hogy inkább kerestem volna egy jó pszichológust. Inkább küzdöttem volna meg akkor a szorongással magánnyal, mint sok évre rá a függőséggel.

Szerintem a gyógyszer legyen az utolsó megoldás. Pár hónap múlva más sem fog érdekelni csak hogy milyen gyógyszert ír a doki és mikor.

2017. aug. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Ne higgy neki kerdezo! Naponta csinalom lassan masodik eve, es ha kihagyok akkor se baj, mert dolgozom. Mult hrten 4 nap kihagyas es semmi szenvedes. Okosan a toleranciaval, es a vilagon semmi gond nem lesz!
2017. aug. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!