Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez szociális fóbia?

Ez szociális fóbia?

Figyelt kérdés

Olvastam a szociális fóbia tüneteiről szinte mind igaz rám.

Képtelen vagyok mások előtt beszélni.Ha kihív a tanár felelni szégyenérzetem van.Rosszul érzem magam,hogy az egész osztály engem figyel,hallgat.Ilyenkor az arcom is vörös lesz és kissé izzadni kezdek.

Túlsúlyos vagyok és semmi önbizalmam ezért is van ez a szégyenérzet.Félek a középpontba kerülni.Akikkel nem beszélek túl sokat az osztályban és esetleg odajönnek beszélgetni rögtön elvörösödök.Nem tudok a szemükbe nézni csak előre bámulok és néha odapillantok.Ez közeli ismerősöknél is így van.

Nem merek mások előtt enni(itthon igen),néha előfordult de akkor is megvártam amíg 5-6 ember marad a teremben nagyszünetbe.

Nehezen illeszkedem be,osztályomba is 4-5 hónapig tartott mire pár emberrel kicsit összeismerkedtem.

Kerülöm az embereket.Ha elhívnak valahova kifogást találok,hogy ne menjek el.Egész nyáron itthon punnyadok.Boltba is egyszerűen utálok menni.

Buszokon leghátra ülök ahol nem ül mögöttem senki mert olyankor kellemetlenül érzem magam.

18/l



2017. aug. 15. 05:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, valószínűleg az.
2017. aug. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Igen, érdemes , ha van akkor iskola pszichológust, ha nincs akkor ifjúsági pszichológust felkeresni... A kórházakban is vannak pszichológusok fiataloknak ingyenes..
2017. aug. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, de ne diagnosztizálgasd magadat!
2017. szept. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Annak tűnik, de sose skatulyázd be magad azzal, hogy diagnosztizálod magad :)

Gondolhatod hogy ez van, de ne ragaszkodj hozzá erősen, ne mélyülj bele, mert az csak felerősíti.

Én is ebben szenvedek, kb ugyan ezek mind megvannak nálam is.

Ami segíthet:

- Néhány jó barát akikkel el tudsz beszélgetni és ha megbízhatóak akkor sebezhetővé teszed magad azáltal, hogy elmondod nekik nem a legnagyobb titkaid, csak azt, hogy ki is vagy valójában, ne azt a falat ismerjék, akit közétek építettél.

- Ezzel az x emberrel találkozz rendszeresen suliidőben meg azon kívül is (gondolok itt a nyáriszünetre), ne teljenek el hónapok teljes magányban.

- Ha akivel találkozol hozza barátját vagy találkoztok valakijével azzal is próbálj barátkozni ha szimpatikus és megbízhatónak mondja akin keresztül megismerted.

- Mikor olyan helyzetben vagy hogy szorongsz tudatosítsd magadban, hogy nagy valószínűséggel túlreagálod a dolgot. Nem tudnak sőt valószínűleg nem is akarnak bántani.

- Keress fel egy orvost (én pszichológust mondanék, nem pszichiátert, akár a sulis akár nem), akkor tisztában leszel azzal, hogy egyáltalán ebben szenvedsz vagy nem. Akármiben is szenvedsz azon lehet dolgozni, lehet rajta segíteni.

- Találd meg azt/azokat a múltbéli esemény(eke)t amik ezt okozhatták, mert sokszor élmények váltják ki, akár csecsemőkorból (szülő-gyerek kapcsolat nem megfelelő fejlődése) vagy később valami amiről már inkább gondolnád, hogy okozhatta. Ezeket nem könnyen de lehet gyógyítani utólagosan.


Ne feledd, ahova csak érdekből mész mint boltba, suliba stb-be ott nem érdekli az embereket, hogy ki vagy és milyen vagy. Boltban az érdekli őket mit veszel és fizetsz-e, a suliban meg a tudásodra kíváncsiak (a tanárokra értem, az osztálytársak érdeklődése meg kifürkészhetetlen :D).

Ha valahova pedig azért mész, mert szeretsz oda menni, ott ha a Te társaságod van az ha normális akkor úgy fogad el ahogy vagy.

Azt pedig ne gondold, hogy ilyen, ehhez hasonló és másféle lelki problémákkal egyedül vagy. :)

24/f

2017. szept. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elég egyértelműen az, érdemes szakemberhez fordulni mert ennél sokkal durvábbá erősödhet, a gyógyulási idő meg sok év.
2017. okt. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!