Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem próbálnak segítséget...

Miért nem próbálnak segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ember küzd depresszióval, el vannak keseredve, és ahelyett, hogy elmennének pszichológushoz, a barátaiknak nyafognak és sajnáltatják magukat, hogy meg akarnak halni.

De ha javaslok valamit nem fogadják meg.

Nektek is vannak ilyen ismerőseitek? Mit kezdjek velük?



2017. aug. 16. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Adsz nekem is tanacsot? 😊
2017. aug. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Írj privát üzenetet a gondjaidról.
2017. aug. 16. 22:23
 3/7 anonim ***** válasza:
A kutya sem segít az embereknek a mai világban. Mindig is magadra vagy utalva. Egész életedben csak magadra számíthatsz, meg max a szüleidre.
2017. aug. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mert félnek szembenézni a problémájukkal. Pedig ha egyedül vagy a család segítségével sem megy, akkor tényleg nem ártana egy pszichológus.
2017. aug. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A depresszió, lényege ez. Azt hiszi, hogy rajta senki sem segíthet, nemhogy saját magát tudná kihúzni a gödörből. Az még a jobbik eset, ha a barátoknak beszél. De van az a szint, hogy már senkivel sem tud egy légtérben maradni, csak emészti magát. Pontosan ezért nem megy pszichológushoz sem. Tapasztalat: Hibába 110%-os odaadás, a mérhetetlen kedvesség, az elfogadás, a sok-sok beszélgetés...Sajnos sem ezek, sem az ész érvek nem hatnak (pedig már saját magának is fizika fájdalmat okoz, mert a lelkével együtt a szervezetét is felemészti.)

Azt tudom mondani, hogy légy türelmes, és ha kell kérd pszichiáter segítségét. Persze oda is el kell menni, de ha valaki nagyon mélyre ássa magát, akkor muszáj. Nálunk évek óta ez megy. Én már mindent megpróbáltam, időszakos javulás volt, de simán visszaesett, mert egyszerűen nem változnak a gondolatai. Mankót kaphat, de neki kell átértékelni a dolgokat.

2017. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg könnyű és olcsó tanácsokat adsz, amikkel már ők is próbálkoztak korábban, illetve a helyzet átlátása nélkül adsz tanácsot, esetleg sablonokkal körítve, mint "ne add fel, szedd össze magad, majd jóra fordul minden, menj edzeni, menj emberek közé" stb.
2017. aug. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én szeretnék segítséget kérni, de nincs pénzem magánra, és most épp annak járok utána, hogy hova kell mennem, amit finanszírozna a tb. És akkor azt már nem említem, hogy az érzelmi részén (valós-e a problémám, nem fognak-e kiröhögni, megérdemlem-e a segítséget, kell-e nekem egyáltalán?) már túlléptem, mert eljutottam arra a pontra, hogy lecarom, hogyan, csak legyen már vége.

Szóval érdekel, hogy mi a tanácsod, hova menjek, kihez forduljak? Örülök, ha meg bírok élni a pénzemből, max. havi 5-10 ezer pluszt vállalhatok be, egy magánpszichológus ennél jóval többe kerül egy hónapban. A kerületi pszichiátriát nézegetem most, hogy kell-e hozzá beutaló, mert ha igen, akkor a háziorvos lutri, hogy ad-e egyáltalán. Pláne, hogy egy olyan dokihoz kell mennem, akit soha az életben nem láttam, mert vidékre vagyok bejelentve a szüleimhez, öt éve élek Pesten, de nincs itt állandó lakcímem, most jelentem majd be magam az egyik haverom lakásába.

2017. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!