Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kijutni a depress...

Hogyan lehet kijutni a depresszióból?

Figyelt kérdés

Amióta nyári szünet van képtelen vagyok bármire is.

És őszintén nem nagyon tudom elképzelni, hogy valaha is pozitív irányba mozdulna el a kedvem.


Tehát magamon egyszerűen nem akarok segíteni (pl pszichológushoz elmenni), mert fárasztónak tűnik és igazából nincs kedvem hozzá...

Viszont, ha mások próbálnak meg segíteni, érdeklődni vagy akár csak beszélgetni, elhajtom őket és ez ellen sem tudok mit tenni.. Egyszerűen semmiről és senkivel nincs kedvem beszélgetni.


Ezeknél a gyakorikérdésekes kérdéseimnél egyszerűen nem tudok/akarok többet tenni magamért.


17/F


Suliidőben is élt ez az állapot, de amióta nyár van, azóta szó szerint minden perc az öngyilkosság körül forog.


2017. aug. 18. 13:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem mész el szakemberhez, akkor nagy valószínűséggel így maradsz. Az idő múlásával pedig sokkal rosszabb lesz. Tudom, hogy miről beszélsz. Én is rohadt nehezen vettem rá magam, hogy segítséget kérjek, de érdemes volt. Súlyos depresszióm van, nem tudok kimenni az utcára, annyira szorongok, és folyamatosan meg akarok halni. Neked is rá kell jönnöd, hogy ez így nem mehet tovább. Miért tartod fárasztónak a pszichológust? Voltál már valaha terápián vagy tudod, hogyan zajlik? Kérlek írd le bővebben, hogy mik a gondolataid ezzel kapcsolatban.

21L

2017. aug. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Kiscsiko1 válasza:
A depresszió nem ad motiváltságot sportra, így kezdésnek... Lehet, hogy furán hangzik, de alváshoz meseolvasás neten, segíti az alvást. Hallgathatsz gyógyító frekvenciákat, magas frekvenciájú zenéket, vonós mondern, stb., növelik a boldogságérzetet. 1 hét után is változás érhető el. Nézz színes képeket, meséket, felkeltik a gyermeki éned, nyitottabbá, játékosabbá tehet, változtathat az életfelfogásodon. Persze nem megy azonnal, de idővel jobb lesz. A figyelem elterelése. Próbáld figyelmed a jelenre koncentrálni, pl. felnézel az égre ha sétálsz, megcsodálhatod a természetet kerékpározás közben, vannak erre technikák. Pl.: mindfulness, tudatos jelenlét, stb. Felkelni, fel a fejjel! Remélem segíthettem!
2017. szept. 18. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!