Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám kibillenteni...

Hogyan tudnám kibillenteni magam ebből mély depresszióból?

Figyelt kérdés
Mindig is voltak problémáim az önbizalmammal, önértékelésemmel (kifelé mást mutatok, de magamban utálom magam és nem tartom magam semmire). A családban elég nagy problémák vannak (anyagi és más természetűek is), amik miatt szintén napi szinten őrlöm magam. Mostanra úgy érzem, hogy nem bírok tovább küzdeni, és napi szinten gondolok öngyilkosságra, mint egyetlen mentsváramra és azzal nyugtatom magam, hogy az bármikor ott van nekem. És ezek csak a jelenlegi problémák, a múltban elkövetett hibáimat, amik a jelenemre is masszívan kihatnak még nem is soroltam. Nem tudom, hogy hol és kitől kérhetnék segítséget. Utálom ezt az érzést, eddig legalább a lelkesedésem megvolt, hogy küzdjek, de napok óta komoly küzdelmet jelent az is, hogy a mindennapi kötelességeimet ellássam.
2017. aug. 21. 23:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A depresszióból a kiút kulcsszavai: kitartás, küzdés, sport, kreatív hobbik, barátok, sikerélmények apró lépésekben, de szívósan.
2017. aug. 22. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.A legjobban a depresszióból a barátok segíthetnek ki.

2.Hobbi

3.Sport(esetleg egyedül csinálod vagy társaságban)

4.Napló(jegyzettömbös összeírod mi zavar és teszel ellene)

2017. aug. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. Nincsenek barátaim. Már attól is rosszul vagyok, ha emberek között kell lennem.

2. Van hobbim, de már az sem okoz örömöt, inkább teherként élem meg.

3. Sportoltam, tavaly nyáron rengeteget kerékpároztam, egyben a hobbimmá is vált, de idén már inkább tehernek élem meg ezt is.

4. Ezt nem tudom miért jó, de teszek vele egy próbát!

2017. aug. 22. 21:14
 4/4 anonim ***** válasza:

"És ezek csak a jelenlegi problémák, a múltban elkövetett hibáimat, amik a jelenemre is masszívan kihatnak még nem is soroltam."


Teljesen ugyan ez van velem is.

A napló azért segít mert:

1.Kiírod magadból a hibádat (hol indult ki a hiba, hova ment, mit kellett volna tenned).

2.A végén a "megoldás" címszónál lévőket szépen kijegyzeteled magadnak egy "összegzés" mappába és le van zárva az ügy amiket ott felsoroltál megoldásokat mindet beveted hogy többé ne kelljen vele szembesülnöd.

2017. aug. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!