Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbia. Valami...

Szociális fóbia. Valami megoldás ami nem ideig óráig tartana?

Figyelt kérdés

Elhatároztam hogy változtatni szeretnék mert már ezt sajnos nem bírom.Sokat olvasgattam a témában.5-6 éve tudom hogy ez a betegségem van.De mindig úgy voltam vele hogy "ó de nagy dolog majd kinövöm" ahogy szokták mondani a szégyellős gyerekekre az iskolában.Hát ugyan olyan maradtam nem nőttem ki.Egyetlen egy barátom se volt soha se barátnő semmi.Nem tudtam beszélgetni senkivel mert lefagytam így egy idő után levegőnek néztek.Az egyetlen dolog ami segített általános iskolát kibírni az a videó játék itt meg is találtam önmagam jól éreztem magam :D De amikor csapatban kellett volna játszani emberekkel beszélgetni mikrofonon keresztül jött a szokásos dolog nem tudtam megszólalni csak egy két szót kiböktem izzadás légszomj stb így abba is hagytam.Középiskolában is ugyanez.Egy ideig feletettek szóban mindig egyes kaptam.Utánna rájöttek a tanárok hogy valami nincs rendben ezért amikor pl verset mondtunk vagy mások szóban feleltek én ezt írásban csináltam.Leérettségiztem nem mentem tovább tanulni.Három évig itthon voltam.Megpróbáltam rendőrséghez is jelentkezni mindenen megfeleltem kivéve a pszichológiai teszteken.Itthon tanulgattam németül ennek legalább volt értelme és letettem a jogosítványt több mint 100 (!) óra után mert itt is előjött a szokásos...Szüleim megunták hogy nem dolgozom .Szereztek nekem munkát Svájcban 2 hónapig bírtam és nem azért mert nehéz volt a munka hanem mert ez a szar szorongásom van.Utolsó nap úgy jöttem el hogy munka közben rám jött egy pánikroham.Szüleimnek azt mondtam hogy csak leesett a vércukrom.Ez csak jéghegy csúcsa ahhoz képest amiket tudnék még írni.Boltba járás postai ügyintézés piac... nem megy önállóan.Gyakorlatilag a szüleim nélkül nekem annyi lenne.Már csak őket sajnálom hogy ilyen gyerekük van.Legalább annyira szeretnék helyrejönni hogy ne legyek többet az ő terhükre és el tudjak költözni akár gyógyszerekkel vagy anélkül.

Milyen lehetőségeim vannak erre?

Bocsánat ha néhol összefüggéstelen a szöveg de nagyon nehéz volt ezt leírni ide.



2017. aug. 22. 02:09
 1/3 TR75 ***** válasza:

Pszichológus/pszichiáter.

A szociális fóbiát kognitív viselkedésterápiával szokták gyógyítani, esetleg eleinte gyógyszeres támogatással (ha megindulni is nehéz a folyamatban).

A gyógyszer tüneti kezelés, ami az okokat nem szünteti meg.

Érdemes annak is utánajárni, hogy mi lehet az oka a szociális fóbiának, sokat segíthetr az is, ha megérted a folyamatát.

2017. aug. 22. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy első írja, én is a kognitív viselkedésterápiát hallottam, hogy hatékony erre.

Magán pszichoterapeutához érdemes fordulni, TB-s keretek közt nem tudom, mennyire van lehetőség ilyenre.

2017. aug. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 TR75 ***** válasza:
Elvileg van TB-támogatott pszichoterápia is, de elég zsúfolt a menetrend mindenhol.
2017. aug. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!