Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vant olyan aki hipochonder...

Vant olyan aki hipochonder volt, de meggyógyult? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Nagyon erős betegségfóbiám van. Kiskoromtól kezdve. Nagyon megkeseríti az életemet. Egyszerűen mindent beképzelek magamnak. Ha valakit hallok valamilyen betegségről beszéllni, másnapr már beképzelem a tüneteket. Egyszer kihívtam a mentőket, pedig csak szimplán másnapos voltam. Voltak más jellegű mentális betegségeim(pánikbetegség, kényszerbetegség) de azokat sikerült legyőzni. Ezzel viszont nem tudok mit kezdeni.

2017. aug. 25. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is az vagyok. Már megszoktam, pedig nagyon rombolja az életminőségem. Pszichoterápia segíthet. Én nem mentem sehova, mert félek, hogy begyógyszereznek. De biztosan vannak olyan dokik is, akik nem ezzel kezdenék. Ismerőseid körében próbálj tájékozódni, hátha ismernek jó szakembereket.
2017. aug. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért félsz a gyógyszertől?
2017. aug. 26. 17:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát a mellékhatások miatt. Szinte semmit nem merek bevenni, mert leállhat tőle a májam. Vagy a vesém. Vagy kilyukasztja a gyomrom. stb.
2017. aug. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Itt vagyok. Én leküzdöttem ezt, de orvosi segítség kellett hozzá. Gyógyszert is szedek.

Kellett hozzá az elhatározás, hogy én tényleg meg akarok gyógyulni, és képes vagyok bármit megtenni ezért. Kell az alázat, a türelem, mert nem megy egyik napról a másikra. És eldöntöttem, hogy nem vagyok hajlandó úgy élni, hogy folyton az egészségem miatt aggódjak, mert ez így nem élet!

Neked is a dokit tudom javasolni, nem fog kinevetni, ha ezzel elmész hozzá. Ez egy nagyon is komoly probléma, és rettenetesen megkeseríti az ember életét. Valószínűleg továbbküld majd pszichiáterhez. De az egész nem ér semmit, ha benned nincs meg az elhatározás, hogy változtass! Kemény munka, de megéri, mert utána normális életed lehet!

2017. szept. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!