Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskola utáni lelki gondokkal...

Iskola utáni lelki gondokkal találkozott már valaki?

Figyelt kérdés

Röviden a szituáció:

Kiközösítés, folyamatos szekálás, mindenben rossz voltma, nulla közösségi élet, barátok nélkül.

Mára már feleség, gyerek ,ház, autó, de nincs barát, egy senkinek érzem magam, lelkileg tettetem ,hogy erős vagyok ,de igazából egy nulla. Depresszió, gyógyszeres kezelés, miegymás.

Volt már más is így, vagy hasonlóképpen?

Ha igen, nem lenne kedvetek egy közösséget létrehozni ,ahol segíthetünk egymáson, és sorstársainkon?



2017. aug. 28. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
A szocializmusban egy eldugott falu általános iskolájában hátrányosan megkülönböztették a gazdálkodó családból származó gyerekeket. Az egykori kuláküldözés utóhatásaként. Rossz jegyeket kaptam és rossz iskolában tanulhattam tovább. De a városi normális iskolákban már szinte mindig jeles voltam mert az igazi tudást nézték. És diplomát is szereztem. Osztálytalálkozón a volt tanáraim orra elé tettem a jeles végzettségeimet, az országos versenyen elért eredményeimmel. Persze a szokásos sötétséggel reagáltak. Némelyik osztálytársam még verekedős is volt az általánosban, ami rosszul esett a hátrányos megkülönböztetés mellé. Később felnőtt korban mikor megláttam amint közmunkásként kukát mos, csak lazán azt mondtam a szemébe hogy jól áll neki a kukázás, meg hogy úgy látszik minden hulladék a helyére kerül, mivel épp belebújt a fekvő kukába. Jó hogy eszembe jut, régen kínoztam meg lelkileg a volt sötét tanáraimat és osztálytársaimat. Amúgy nem bánt a múlt, mert a jelen kárpótolt érte. Úgy éreztem hogy Salamon királyként éltem eddigi életem 20-tól a mai 49 éves koromig. Ha előtte nem is volt igazi ifjúságom. Nagyon lazán a szemükbe szoktam mondani bűneiket azoknak akik ártottak. Még élvezem is gyötörni őket, mint amikor a macska játszik az egérrel. Salamon király helyett inkább Monte Cristo grófjaként érzem magam. Az élet kárpótolta elveszett ifjúságom.
2017. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én most pontosan ebben a helyzetben vagyok,itt a férjem,elköltöztem jó messzire otthonról és egyszerűen nem tudok beilleszkedni. Szóval én támogatnám az ötletet.
2017. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első:

Sokan ezt a meglátást javasolják, és valóban ezt is látom helyesnek, hiszen az egykori sanyargatóimnál már most is jóval messzebb jutottam ,és több mindent értem el.

Csakhogy az egyik álmomat elvették... az egyetemet... képtelen voltam ott lenni, ott kellett hagynom idő előtt.

De hát próbálkozom.

Második:

Ötlet a csoport nevére? (Volt már egy, de nem jött be a kezdeményezés, nem értették a lényegét, így kellene egy újabb.)

2017. aug. 28. 13:26
 4/4 anonim válasza:
Hm,most hirtelen nem jut eszembe semmi,de valami olyan kéne,amitől nem társkeresőnek nézik,mert már kapásból 2 házas ember is lenne,akit nem ez érdekel.
2017. aug. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!