Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok vagy ez...

Psziby kérdése:

Skizofrén vagyok vagy ez normális?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre gyakrabban beszélgetek olyan személyekkel akik nincsenek is a közelemben (de létező személyek) nagyon könnyen rá lehet venni h másképp lássak bizonyos dolgokat és felveszem más emberek tulajdonságait

Ha skizofrén vagyok és ezt megtudja valaki elmegyógyintézetbe zárnak?



2017. aug. 29. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Ha telefon nélkül csinálsz ilyeneket, az tényleg nem jó jel. Menj orvoshoz!
2017. aug. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Telefon nélkül csincs velem ilyenkor senki
2017. aug. 29. 00:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Ettol meg nem vagy skizofren. Ha skizofren lennel akkor latnad magad korul a nem letezo szemelyeket dolgokat. Peldaul lakik a szomszedunkban egy no, aki skizofreniaban szenved es allandoan bezart siro gyerkeket lat-hall a szomszedok mellekepuleteiben. Ki is hivja folyton a rendoroket, azok meg soha nem talalnak semmit. Persze tudom ez mas tema.

Szoval szerintem nem vagy skizofren, de talan probalj meg errol a hangos tarsalgasrol leszokni. Inkabb hivd fel azt a letezo szemelyt telefonon es folytasd le a beszelgetest eloben.

2017. aug. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A skizofrénia nem ebből áll, hogy beszélgetsz olyan emberekkel, akik nincsenek a közeledben, hanem konkrétan hallucinálsz, és ha skizofrén lennél, akkor azt akár teljesen valóságosnak is érzékelhetnéd, és nem kérdőjeleznéd meg, hogy ez most valóság volt vagy hallucináció - persze vannak különböző fokozatok, de most nem ez a lényeg.


"nagyon könnyen rá lehet venni h másképp lássak bizonyos dolgokat és felveszem más emberek tulajdonságait"

Gyanítom, hogy ez azért van, mert kamaszkorba léptél, de ha már idősebb vagy, akkor lehet akár önbizalomhiány vagy ilyesmi. Amíg tudod magadról, hogy mit csinálsz, addig nincs baj, de ha ezek a dolgok már tényleg hátráltatnak az életedben, és nem tudsz magadtól változtatni, akkor kell szakember segítsége, első körben egy pszichológus, mindenféle gyógyszerezés nélkül, ha nem segít, akkor pedig úgyis megmondja, hogy mit javasol neked.


Elmegyógyintézetbe nem zárnak, egyrészt mivel Magyarországon nincs már elmegyógyintézet, másrészt meg amíg nem vagy veszélyes magadra vagy a környezetedre, addig még egy pszichiátria zárt osztályára se zárnak be - ha ez mégis bekövetkezne, akkor is minél hamarabb szeretnének megszabadulni tőled, mivel mindenhol teltház van. De ilyen nem lesz, mert gyanítom, hogy semmi komolyabb bajod.

2017. aug. 29. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat már járok pszihológushoz ez esetben ezt is megemlítem majd
2017. aug. 29. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!