Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért alakul ki emberekben a...

Miért alakul ki emberekben a kicsi önbecsülés?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Szülői nyomásra,rossz emlék,emlékek hatására,helytelen gondolatok ismételgetésére.
2010. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
...helyzetek félreértelmezésére,negatív előrevetítések bekövetkeztekor,egyáltalán,negatív gondolkodás folyománya.
2010. máj. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szülői nyomást tapasztalatból is mondom. nagyon sokat vártak tőlem kisgyerekként/gyerekként. ez sok kudarcélményt eredményezett. azóta kisebb tétű dolgoknál is nagyon ideges vagyok. valahogy az maradt bennem, hogy összedől a világ, ha nem tudom megcsinálni. az eszemmel már tudom, hogy ez nem így van. de lelkileg nem tudom meggyőzni magam.


az a lényeg, hogy legalább a szüleim hibájából tanultam, a gyerekemnél nem fogom elkövetni ugyanazt.

2010. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 2 fo tenyezo van: szulok es a kulso kornyezet (iskola, baratok, ismerosok, tanarok hozzaallasa). En pl. a szuleimre nem panaszkodhatom, sosem romboltak le az onbecsulesemet, megis mindig lebecsultem magam, mert a kornyezetemre tulsagosan hallgattam. Mar nem erdekel ugy az emberek velemenye, mar nem masnak akarok megfelelni, igy nem is alacsony mar az onbecsulesem. Az elvarasok, megfelelesi kenyszer, a tul sok teher okozza a kis onbecsulest. Ha valakit sosem ertekelnek vagy vannak korulotte emberek, akik leszoljak barmit is tesz, akkor ilyen erzesek alakulhatnak ki. Ezert nem szabad tul komolyan venni masok velemenyet es hagyni, hogy ekkora hatassal legyen az eletedre.
2010. máj. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és igazad van.
2010. máj. 26. 19:43
 6/8 anonim ***** válasza:
leértékeléstől és annak helytelen kezelésétől
2010. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
szerintem ez elsősorban az adott embertől, a génjeitől függ. magyarul, ha kicsi az önbecsülésed, nem biztos, hogy miattad van. pl. engem édesapám sosem dicsér, sőt, sértő megjegyzéseket szokott a külsőmre tenni, de ettől függetlenül az önbecsülésem és az önbizalmam szárnyal.
2010. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
média is nagyban szerepet játszhat ebben, a tökéletes ember folyamatos reklámozásától elhsized magadról hgoyn em vagy elég jó
2010. jún. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!