Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusok miért drágák?

Pszichológusok miért drágák?

Figyelt kérdés

Kiszámoltam ha valaki két évig jár hozzá akkor ott hagyhat milliós összeget is, és később rájössz hogy egy macska is elég lett volna, vagy anyukád. általában 1 alkalom 7-8000 ft, ha meg pszichoterápiára mész az még drágább.

általában ha az ember depis akkor megértésre és pátyolgatásra van szüksége, amit anyukádtól bármikor megkaphatsz, vagy a szomszéd irénkétől, a pszichológus meg nem pátyolgat hanem komolyan a szemedbe mondja. Nem tudom de nekem nem erre van szükségem ha rossz a kedvem.

de most komolyan.


2017. szept. 13. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Kèrdezd meg mèg legalább 2x. Akkor talàn megérted.
2017. szept. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
olyan hülyeseget kerdezel, mondjuk azert mert tanult ember. és nem azert tanult, h minimalbert keressen. ha 10 ezrett kér az az alja, ennel csak dragabbak vannak.ennyi erővel kérdezhetnenk h a fogorvos is miert ennyit kér???
2017. szept. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De... Pont arra lenne szukseged h a szemedbe mondja amivel nem mersz szembenezni
2017. szept. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom neked mi a gondod. Én többféle mentális betegséggel küzdöttem egyszerre, úgy az egyikből következett a másik. Előfordult, hogy csak sírtam egész nap anyukám ölében, aki pátyolgatott, de ettől még nem lett jobb.

Olyan kilenc hónapja jártam pszichológushoz, amikor egyszer ott is sírni kezdtem, azért mert olyan durván szembe kellett néznem magammal. Meghökkentem, hogy a kedves pszichológusom ilyen rossz helyzetbe is tud rakni, mivel pont azt vártam én is el tőle, mint te, hogy pátyolgasson. Aztán itt kezdtem ráébredni arra, hogy a rossz közérzetemet csak magamnak köszönhetem, és nem pátyolgatásra van szükségem, hanem arra, hogy az ő irányításával szembe nézzek az élettel és küzdjek a saját boldogságomért.

A pszichológus nem azért van, hogy jókedvre derítsen, erre a vígszínház, egy komédia a filmben, a cirkusz jó, ami egy ideig vidámságot okoz, de az el is múlik egyből. A pszichológus feladata az, hogy segítsen arra, hogy ne csak ideig-óráig legyél boldog, hanem kicsit tovább (mindig nem lehetsz boldog, de azért az az optimális, ha nem szorongsz folyton).

Hogy miért olyan drága? Hát mert megdolgozott azért, hogy ebben a pozicióban legyen. Én most vagyok másodéves a pszichológián, és csak tudd, nem gyerekjáték. Van benne orvosi, biológia, történelem, tanulmányozás, rengeteg olvasnivaló. És szerintem nem azért tanulok, hogy utána ne tudjam eltartani a családomat a szegényes fizetés mellett. NEm a pénzért választottam ezt a szakmát, hanem mert szeretek az embereknek segíteni, szeretem meghallgatni őket, de szeretnék egy boldog, kiegyensúlyozott családot is, de az nehezen fog összejönni, ha csak morzsával tudom majd etetni a gyerekeimet. Valamiből ki kell gyűljön az a pénz a pszichológusnak is, amit te keresel munkásként. És azért nem kaphat pénztáros fizetést, ha tanult, megdolgozott a szakmájáért.

2017. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert mióta az a feladata a pszichológusnak szerinted, hogy "pátyolgasson"? TE el vagy tévedve. S


Arra ott van a szomszéd Gizike, anyukád, barátaid, vagy a macskád, ahogy te is írod.


A pszichológus nem arra való, hogy a szájmenésed legyen kinek meghallgatnia. Arra bőven elég egy macska, vagy anyukád is.


Ő meg szakmailag ha ért a dolgához, segít a lelki problémáid megoldásában, leküzdésében, például.


Persze jó dolog, ha van kivel megosztanod a problémáid, de azért megnézném- csak hogy egy példát is mondjak-, hogy vajon szerinted elég lenne-e az, hogy ha egy kedves barátod felkeres a lelki bajáról, mondjuk rájön, hogy pedofil gondolatai, késztetései vannak, amiket egyre nehezebben tud megállni. És nem kezdem el sorolni az élete hány területére kihatással van ez a felismerés..


Szerinted itt elég lenne a veled való beszélgetés, hogy enjyebejnye nem szabad? Szerintem sokuk nagyon is tudja, hogy ezt nem szabad. És hogyan tovább?


Mert hogy vannak ám ennél kényesebb témák is, amikhez nem biztos, hogy anyukával egy beszélgetés elég lesz, hogy újra "normálisan" tudj tovább létezni.

És ez csak egyetlen példa, aminek kezelésében anyukád vagy a macskád valószínűleg nem fog tudni kellően segíteni.

2017. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!