Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon szarul vagyok lekileg,...

Nagyon szarul vagyok lekileg, a szorongás megkeseríti az életemet. Merjek antidepit szedni? Vagy próbáljak meg várni hátha kimászom ebből a gödörből?

Figyelt kérdés

Félek a gyógyszer mellékhatásaitól, de lelkileg olyan mélyre kerültem hogy a halál gondolata szinte boldogsággal tölt el...nem akarok már itt küzdeni, közben mennem sem lehet mert vannak gyerekeim, akiknek a támasza kell hogy legyek, mindenben támogatni akarom őket....de valahogy a lelkem mélyén olyan szomorú vagyok és nem is értem hogy kerültem ilyen mélyre..

Mostanában frontint szoktam bevenni, ez valahogy elnyomja az érzéseket, kicsit "robottá" tesz hogy ne állandóan a sírás határán legyek...pénzem NINCS rendes pszichoterápiás kezelésre :S

Mindnhol helyt kell álljak, (munka, család, háztartás) közben pedig állandó lelki harcot vívok...utálom magam amiért ilyen gyenge vagyok ....


Szerintetek merjek bevennni antidepresszánst amit az sztk-s doki írt fel ?

Milyen mellékhatásai lehetnek ?


Köszönöm hogy kipanaszkodhattam magam !! elnézést ha hosszú lett...


2017. szept. 13. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Rá fogsz szokni és nem tudod magad kirángatni a kátyúból.
2017. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

csak valahogy úgy érzem hogy most ez egyedül sem fog menni.....


és tényleg nincs pénzem alkalmanként 10 ezer Ft-ot kifizetni valakinek aki meghallgat .....


ami nagyon elkeserít hogy a családom sem érzi / látja / akar tudomást venni arról hogy eléggé rossz lelki állapotban vagyok és ez nem hiszti....


most hogy a frontint szedem nem sírok a gyerekek előtt, jobban tudom csinálna a mindennapokat....az előtt (habár nem is akartam ) akaratlanúl is meglátták ...(nah ők azok akik észre veszik és nem akarom hogy ez rajtuk csapódjon le...jó anyára van szükségük

2017. szept. 13. 17:34
 3/9 A kérdező kommentje:
a felnőtt családtagok nem látják a problémát, napellenzőt viselnek
2017. szept. 13. 17:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha kiírta a pszichiátria a gyógyszert szedd . Valószínű olyan mély a depi ,hogy kell a mankó .
2017. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak államilag támogatott pszichiátriai kezelések, ha beszélsz családorvossal, akkor ő el tud irányítani.
2017. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Férjed? Barátnőd? Szüleid? Minden ilyen gyógyszernek vannak mellékhatásai, a frontinnak is, de ha kell, akkor kell. Nem igazán derül ki a leirásodból, hogy tulajdonképp mi a gondod. Túlterhelt vagy? Anyagi problémáitok vannak? Párkapcsolati gondod van? Vmilyen betegséged van? Valakit elvesztettél, vkid meghalt? Vmitől kialakult ez a mélydepis állapot. Az életünk során mindenkinek vannak nagyon nehéz időszakai, de túl kell jutni rajta. Ne utáld magad, sőt, inkább szeressed, kicsi kényeztetést megengedhetsz magadnak? Fodrász? Kozmetikus? Egy fagyizás? Azzal teljesen egyetértek, hogy a gyerekeidre ne terheld rá, illetve nem tudom, hány évesek, de ha nem felnőttek, akkor semmiképp.
2017. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Pont így éreztem magamat 2 évig. Nagyon nem akartam gyógyszert szedni, jártam folyamatosan, hetente pszichológushoz, de semmi változás nem történt. Aztán 3 hónapja rávettem magamat, hogy elkezdem szedni az antidepresszánst. Én xanaxot szedtem alkalmanként, de nagyon féltem a rászokástól. 2 hónapja egyetlen egyet nem kellett bevennem. A pszichiáter azt mondta, hogy februárig kell szednem, aztán leépítjük. Visszakaptam az életemet, a kislányommal rengeteget játszom újra és egy jó ideje nem kérdezi, hogy "anya, miért vagy szomorú?". Már ezért megérte.
2017. szept. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne egyből a gyógyszer után kapkodj. Találd meg a szorongás okát és azon próbálj változtatni, ha egyedül nem is megy, egy jó pszichológussal.
2017. szept. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 HegeDa24 válasza:
Szia!En 21 vagyok,tobb mint 1 eve panik szorongasos beteg,voltam mar tobb EKG,voltmar kint a mento,es nemreg volt egy nagylabor vizsgalatom ami hala Istennek jo lett.De megsem tudom meg teljesen elfogadni hogy nincs semmi szervi bajom,sajnos sokszor agydaganaton es szivinfarktuson gondolkodom,szoval aterzem.En szedtem mar par gyogyszert,most Brandenburg Neurot szedek 1×1+Alprazolam Sandoz 0,5mgs nyugtatot 2×1 es neha bekapok egy fejfajas csillapitot.Kegyetlen erzes van mikor nekemis egyre rosszabb,de ezen csak mi tudunk valtoztatni,a gyogyszer csak elnyom,vagy csak akkor hasznal ha elhiszed.Olvass,kutass,probalkozz,menni fog.Enis igyvagyok vele,nap mint nap rosszul vagyok de ez egy tanitomester,megtanit minket kitartani es sikerulni fog hidd el.Ha nemis lekuzdeni,de kontrolalni.Lathatod hogy nem vagy egyedul a problemaddal,kitartast kivanok es ha beszelgetni szeretnel irj.
2017. szept. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!