Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék kigyógyulni a...

Hogyan tudnék kigyógyulni a depresszióból?

Figyelt kérdés

Sziasztok!!

Megpróbálom nagyon röviden elmondani, hogy mi a baj.


Nemrégibben jöttem rá, hogy depressziós vagyok. Utána néztem a tüneteknek és egyértelműen az vagyok, vagyis: lehangolt, túl érzékeny, kissé szorongok meg sok minden...


De nagyon szeretnék ebből kigyógyulni!! Idén fogok érettségizni és jövőre mennék tovább tanulni, de az igazság az, hogy mikor arra gondolok, hogy idén fejezem be a sulit és megyek tovább, hát... nagyon nem tudom mi lesz velem. Sötét a kép, egyszerűen nem tudom mihez kedzdej magammal - ez is egy tünete a depressziónak.


Tudom, pszichiátriára kellene mennem és készülök is oda menni, csak a suli miatt most okosabban kell bánjak az idővel, nem mehetek akármikor.

Olvastam olyat is, hogy az sokat segít, ha a család támogat ebben meg minden. Mi van olyankor, ha ez nem teljesen fog összejönni, legalább is szerintem.... Legfrissebb élményem ma volt, mikor tesóm szépen közölte velem, hogy egy senki vagyok, egy nagy nulla és semmire nem viszem az életben. Ezután elsírtam magam. Amúgy se voltam jó hangulatomban, ez rátett egy lapáttal még. Úgyhogy tesómtól ilyen téren nem várok támogatást.


Mellesleg nem szeretnék gyógyszereket szedni, nem hiszem, hogy olyan súlyos lenne a dolog, de nagyon szeretnék végre megváltozni!!


Előre is köszönöm a segítséget!

19/F



2017. szept. 13. 23:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
15%
Amúgy,aki eleget szexel és szabadosan az sose lesz depressziós! A mentális problémák a nemi elfojtásra vezethetők vissza. Aki kimutatja minden érzéseit,nem játssza meg magát,az jó ember,aki tesz a depi ellen:) A lányoknál is mindig az a depis,aki nem tud dugni vagy frigid.
2017. szept. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

11-es: Ne haragudj, de hogy jön a szexualitás a mentális problémákhoz? Biztos vannak olyanok, akiknek ebből kifolyólag lettek problémái, de azért az a kijelentés, hogy a mentális problémák a nemi elfojtásra vezethetők vissza, nekem kicsit túlzás. A te gondolatmeneted szerint, aki gyakran szokott dugni, a világ legboldogabb embere, aki meg nem, az depis? Alapvetően van benne valami (boldogsághormon stb), de azért nem a szex a legfontosabb a világon és nem lehet szexszel mindent megoldani. Ennyi erővel mindenki, aki öngyilkos akar lenni, elmenne dugni. És mégsem ez történik a legtöbb esetben.


Kérdező, még mindig azt tanácsolom, hogy találd meg a harmóniát a mindennapjaidban azzal, hogy többet figyelsz magadra, arra az önmagadra, aki a jelenben él és nem a múltban vagy a jövőben. Az egyetem miatt meg ne aggódj, sajnos néha úgy alakul az élet, hogy nem az egyetemet választjuk (pl. én), még akkor sem, amikor hosszú éveken át ez volt tervbe véve. Egyszerűen csak rájöttem, hogy nem ez az én utam és abból meg sem tudnék élni. Egy másik álmom megvalósításáért küzdök, tedd ezt te is. És minden rendben lesz, csak fel a fejjel. :)

2017. szept. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

# 9/

Nem teszem magam tönkre szándékosan és nem vágyok arra, hogy mindenki sajnáljon, csak egyszerűen bizonytalan vagyok abban amit akarok. Nem tudom merre menjek. Vagy merre érdemes menni. Abban igazad van, hogy nem csak jó tanulók mehetnek egyetemre. Sokan vannak akik az ellenkezőjét mondják, de én tudom, hogy ez nem igaz. Hiszek abban, hogy menne a dolog, csak nem tudom hogyan csináljam.


# 10/

Én ahogy tudom MINDIG kerülöm a gyógyszereket. Én se vagyok híve a gyógyszereknek.


# 12/

Hát igen. Éppenséggel meglenne, hogy mi érdekelne, csak... nehéz a jelenben élni. :D Meglehet az évek alatt annyira a jövőmmel foglalkoztam, vagy csak nem figyeltem oda magamra, hogy nem tudok annak örülni, ami most van meg és nem annak ami még illetve már nincs meg.

Az a baj, hogy mindig az egyetemből indulok ki. Mindenáron egyetemre akarok menni, mert mást nem tudok elképzelni magamnak. Ami érdekel, ahhoz kell fősuli, legalább is jó ha van. Meg nem tudom mennyire lehet jól megélni belőle.

2017. szept. 15. 12:10
 14/16 anonim ***** válasza:
Mindenáron egyetemre akarsz menni. És? Mi a probléma? Akkor egyetemre mész.
2017. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Igen!


Igazad van! Miért ne sikerülne?


Nem nagyképűségből, de megvan a tehetségem ahhoz, hogy bejussak egy egyetemre és azt tanulhassam amihez igazán kedvem van, amivel aztán majd elhelykedhetek.


Ezek nem lehetetlen célok!

2017. szept. 15. 23:06
 16/16 anonim ***** válasza:

11-es a mai társadalomban, egy alapvetően mentálisan érzékeny srác nagyon elvétve tud csak szexuális élményben részesülni, mivel már megbukik az első pár szociális megmérettetésen


és önmagában nem a szex kell az embernek, hanem a klikk, hogy valaki megértsen, és ne kelljen mindent magyarázni


azok az emberek akik lazán vesznek mindent, nyilván több szexhez fognak jutni és kevésbé lesznek depisek, de ez inkább az miatt van, mivel elfogadják magukat mivel a társadalom is elfogadja őket könnyedén..ördögi kör

2019. ápr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!