Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van olyan (vagyis...

Szerintetek van olyan (vagyis nyilván van, de így fogalmazok), hogy a pszichológus beleszeret a páciensbe? Ilyenkor hogy kell eljárnia?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, nem reménykedem, hogy a pszichológusom belém szeret, csak szimplán érdekel.
2017. szept. 15. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem reménykedsz. El kell döntenie, hogy milyen típusú kezelésben akar részesíteni.
2017. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Haha. Igazából nyilván nem jutott volna eszembe, hogyha nem lettek volna vele kapcsolatban ilyen gondolataim, de elég racionálisan próbálom szemlélni a dolgokat, kontrollálni a gondolataimat, érzéseimet, meg annyira nem tetszik, csak szerintem jól esik, hogy törődik velem.

De amúgy az létezik, hogy akár egy pszichoterápiás kapcsolat párkapcsolatba torkollik? Mert azt hallottam, hogy nem, de valójában, ha mindkét fél részéről kialakulnak ilyen érzések, és felhagynak a kezeléssel, akkor sem lehet?

2017. szept. 15. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem lehetséges. Már csak szakmai protokoll miatt se.

Máskülönben pedig a pszichiáternek/pszichológusnak egyszerre kell közvetlennek lennie, és egyszerre külső megfigyelőnek. Nem szabad túlságosan beleártania magát érzelmileg a páciensek ügyeibe. Külső megfigyelő, aki tanácsokat ad, és segít csupán. A szerelem többnyire csak a betegeknél van meg, mert a legtöbbjük összekeveri a szerelmet és azt, hogy a pszichológus csak hivatása és munkája miatt segít. Meg hát pszichológusok többsége biztos hogy nem menne bele kapcsolatba egy beteggel, már csak azért se, mert nincs olyan, hogy "gyógyult" beteg. A betegségek többsége szintentartható gyógyszerekkel, és a terápiával, de végleg sosem gyógyul meg a páciens, vagy csak nagyon ritkán.

2017. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
A helyes eljárás, hogy megkéri a kezed.
2017. szept. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, vagyis nyilván nincs ilyen.

A pszichológus egyszerűen nem lehet szerelmes a páciensébe. (tapasztalat).

Ha mégis fennállna ennek az esélye, az ellen tudatosan tesznek.

Segítségért jársz oda, ő pedig a munkáját végzi, nem szerelmeskedik.

2017. szept. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen tapasztalatod van ezzel kapcsolatban, hogy miért nem? Illetve az is érdekelne, hogy mit jelent pontosan náluk az, hogy tudatosan tesznek ellene.
2017. szept. 17. 08:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: Úgy, hogy ők tudják ezt kezelni, tudják, hogy páciens-pszichológus kapcsolatból nem lehet szerelem.

Egyébként igen, van ezzel kapcsolatban tapasztalatom, én is beleszerettem korábban egy pszichológusomban, azt hittem viszonozza de utána letisztáztuk és azt mondta, hogy neki a beteg mindig beteg marad és 10 év múlva sem fog vele elmenni egy buliba..

2017. szept. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Érdekes, amit mondasz. Valószínűleg az a helyzet, hogy nyilván sok esetet látnak, és ezáltal valahogy akár immunissá válnak bizonyos szinten, ami az érzelmi involválódást illeti. Nem tudom, hogy az én pszichológusomnak mennyi tapasztalata van ezzel, mert még nincs olyan régóta a szakmában, értem ezalatt azt, hogy 10 évnél szerintem kevesebb ideje gyakorol, akár ötnél is, a szakmában, ugyanis elég fiatal, de bizonyára fel van készülve az ilyen helyzetekre.

A másik pedig, hogy különös számomra ez a kifejezés, hogy beteg. Mert én egyáltalán nem tartom magam annak. Szimplán történtek velem dolgok, amiknek a feldolgozásához beszélgetnem kell sokat, és nem árt, hogyha ez egy olyan ember, aki érti is valamennyire, hogy milyen folyamatokon megyek keresztül, tanult erről.

Köszönöm egyébként a tapasztalatod megosztását. Érdekelne, hogy hogyan beszéltél neki ezekről az érzéseidről, vagy hogy milyenek voltak a körülmények, az első reakciója. Ha nem tartod túl indiszkrétnek, akkor leírhatnád nekem, ha jobban esik, akkor privátban. Nem veszem zokon persze, hogyha nem. :) Mindazonáltal nem gondolom, hogy fent állna nálam ilyen "probléma", mert nem ismerem a pszichológusomat, mármint mélyebben nem, ezért nem lehetek belé szerelmes. A kötődés, a hála természetesen jelen van, de azt hiszem, hogy én eleve ilyen típusú ember vagyok, imádom a plátói dolgokat, érzéseket.

2017. szept. 17. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!