Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Van itt valaki,...

Segítség! Van itt valaki, akinek már sikerült kiszednie egy szerettét a depresszióból?

Figyelt kérdés
Én mentálisan egészséges és spirituális embernek vallom magam, ki vagyok békülve önmagammal és a világgal... Viszont nemrég jöttem rá, hogy nagyon jó barátomnak erős "meghalási" vágyai vannak. Sajnos még nem volt alkalmam vele élőben is beszélgetni erről. Én vagyok neki (és esetleg még egy barátja), aki tudatosan is ki szeretném "gyógyítani", de fogalmam sincs, hogy hogyan kezdjem, tekintve, hogy az illető sem valami nyitott. A sztoriról ennyit, tapasztalatokat várok olyanoktól, akiknek sikerült jó irányba megváltoztatni egy szerettük életét. Hol kezdjem? Mi a teendő?

2017. szept. 16. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem a te feladatod!
2017. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kiscsiko1 válasza:
Ha esetleg felhívod a figyelmét és eltereled. Olvashat alváshoz meséket neten, segíti az alvást. Hallgathat gyógyító frekvenciákat, magas frekvenciájú zenéket, vonós mondern, stb., növelik a boldogságérzetet. 1 hét után is változás érhető el. Nézzen színes képeket, meséket, felkeltik benne a gyermeki énjét. Persze nem megy azonnal, de idővel nyitottabb lesz új dolgokra. A figyelem elterelése. Próbálja a figyelmét a jelenre koncentrálni, pl. nézzen fel az égre ha sétál, megcsodálhatja a természetet, vannak erre cechnikák. Pl.: mindfulness, tudatos jelenlét. Ő nincs a jelenben, ez a depresszió oka, súlyos esetben átsegítheti ideiglenesen kis mértékben marihuana gyógyító meditatív állapota is a nehéz élethelyzeten
2017. szept. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszolót nem igazán értem, jó, oké, nem a te feladatod, de ki más segítene a barátodon, ha nem pont Te? Én valahol inkább a barátodhoz vagyok hasonló, szóval a kérdésedre nem tudok válaszolni, de nekem pl. nagyon sokat segítettek abban, hogy megnyíljak és szeressek élni. Gyakran elhívtak mindenféle helyre, vagy akár csak sétálni, még ha sokszor vissza is utasítottam, nem adták fel. És sokszor volt, hogy én alig beszéltem, ők viszont végig dumáltak, de mindig megadták a lehetőséget arra, hogy én is kibeszéljem magamból a napi hülyeségeket.

A meghalási vágy talán amiatt is lehet, hogy nincs elég önbizalma, vagy nincsenek céljai az életben. Ezekben is tudsz neki segíteni, még akkor is, ha csak beszélgettek róla. :)

Sajnos elég sok türelem kell az ilyen emberekhez. De ha egyszer megnyílik, utána már nem lesz semmi gond. :)

És baromira büszke lehetsz magadra, hogy segítesz neki, mert tényleg nagyon kevés ember teszi meg ezt másokért, sokan még a saját családtagjaikért sem sajnos. Sőt, igazából észre sem veszik.

2017. dec. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!