Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, nem birom magam...

Mit tegyek, nem birom magam elfogadni?

Figyelt kérdés

nem birom magam elfogadni, nem érzem magam szépnek. van egy barátom, Ő mindig mondja hogy szép, csinos vagyok, de én nem érzem magam annak. mit tegyek, hogy el tudjam magam fogadni???


az értelmes válaszokat előrre is köszi!

(l/14)


2010. máj. 27. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Kösd le magad valamivel,ne ezzel foglalkozzál.

Egy idő után minden megszépül,még Te is.

2010. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Előszőr is felkéne magadban mérned,hogy mi az előnyos rajtad. Pl a szemed, a szád :)

Tudod mindenki másképp látja magát.

Adok egy jó tanácsot Nekem néha ez bevált :D

Nézz bele úgy a tükörbe, mintha idegen lennél saját magaddal szemben. Úgy értem mintha egy idegen vki nézne téged vissza a t ükörbe. :D Éld bele magad...próbáld meg elképzelni.És akkor sikerülni fog másképp látni magad ;)

Sok sikert hozzá!

Sajnos én is ezzel a problémával küzdök :S

2010. máj. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hasonló probléma, én sem tudom elfogadni magam. De ez ellen szerintem nem lehet mit tenni.
2010. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én se tudom magam elfogadni, de próbálkozom. Nézd mindennek a jó oldalát, és minden pozítivumot jegyezz meg, amit rólad mondanak, akár vezessd is külön füzetet, a barátodtól vagy másoktól kapott bokjaidtól, és ismételgesd. Ez nagyon sokat segít!
2010. jún. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok,mint te.

Úgy igazán az ember nem tudja egyik pillanatról a másikra megváltoztatni magát. Ehhez sok idő kell, hogy változtass belülről,azt,hogy elfogadod magad. Gondolkozz el azon,hogy mi az amit nem szeretsz magadon, mióta érzed ezt, vagy valakinek a hatására kezdtél el így gondolkoni magadról (?)...Tedd fel magadban a kérdést, és ha megvan rá a válasz írd le egy papírra. Írd le az összes rossz tulajdonságodat, azt is,hogy mit nem szeretsz magadon, és tépd össze a papírt! Aztán próbáld meg azt, hogy megnézed magad a tükörben , és mit látsz szépnek magadon? A szemedet, az orrodat, a szádat? Ha úgy érzed, akkor változtass magadon.Pl menj el vásárolni.Vegyél magadnak egy szép felsőt, vagy nadrágot...Csinálj magadról fotókat, akármilyenek is!, rakd fel gépre és tartsd meg.ÉVről-évre fogsz változni, és a fotókon megfogod látni a változást.Lehet,hogy most így érzel de lehet évek után majd rájössz, hogy milyen buta is voltál.

2010. jún. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudnék mondani Neked, és az összes "mentális" topikba írónak, hogy: meditáció, jóga. Ezek segítenek, megerősítenek, egyensúlyba hoznak.
2010. jún. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És persze türelem, ahogy az előttem szóló is írta, ez hosszabb folyamat, de menni fog, csak ki kell várni, és küzdeni:-)
2010. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!