Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha nincs reményem...

Mit tegyek, ha nincs reményem egy jobb életre?

Figyelt kérdés

Itteni b9kérdései, és néhány beszélgetés alapján rájöttem, az a bajom, hogy nincs pozitív, reményt keltő példa előttem.

Az elmúlt hónapban 2 ismerősöm halt meg, tavaly egy közeli rokon, akinek végignéztem a szenvedését.

Súlyos betegségek, amiket szteroidokkal kezelnek, rohammentők, munkanélküliség, munkásszálló, mentális gondok, napi 10 óra, hazug munka nettó 80 ezerért, utólag kiderül, hogy nem bejelentve...

Ez a rokoni köröm.

Nekem mentális és eü gondok, kisebbek-nagyobbak.

Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy valaha legyen férjem, valóra váljon egy álmom töredéke is, ne legyek rákos és ne haljak meg 30 évesen....


Mit tegyek ez ellen?



Ui: teszek magamért, tanulok, sportolok, munkahelyem van, ilyeneket kérlek ne, hogy tegyek magamért stb


2017. szept. 20. 10:08
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

1. Magamra veszem, mert van empátiám.

2. Olvasd el a kérdést..... Nem bízom a jó életben, csak a sz.rt tudom elképzelni, mert eddig csak és kizárólag a sz.rra láttam példát.

3. Ha nem vagy megértő, csak vitázni tudsz, kérlek, ne írj ide többet, ha csak nem szándékosan akarsz a koporsómba verni egy szöget, és kiprovokálni, hogy én is verjek a tiedbe.

2017. szept. 20. 13:27
 12/13 anonim ***** válasza:
Bocs de vitázni itt te vitázol... amúgy meg olvass, művelődj... ha a családodból nem tudsz meríteni, van rengeteg író akikből lehet... a kérdésed meg hiába olvassuk el, nem derül ki belőle semki, csak, hogy hisztizel valamin ami nem is a te problémád... leszámítva a tragédiát...
2017. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de miért gond az hogy nem éljük bele magunkat mindenki nyomorába? Na látod ez a különbség, vagyunk akik csak a saját pozitív és negatív történéseinkből értékeljük az életet. Ha valakinek rossz legyen az nekem is? Nem. Meghallgatom, levonom a következtetést és a saját életemben a te módszered már elkerülöm, mert tudom hogyan végződik.

Egyébként tehetetlennek lenni nem azt jelenti hogy nem teszel magadért, hanem olyan dolgokkal fokozod a feszültséged amelyekre neked nincs ráhatásod ha megfeszülsz sem. Ezeket jobb elengedni, mivel felesleges rombolod vele saját magad.

2017. szept. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!